Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową. W roku 2016 DBI obchodzony jest 9 lutego pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie".

 

  • List do Pani Minister Anny Zalewskiej

Szanowna Pani

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

 

My, nauczyciele i dyrektorzy szkół specjalnych od szeregu lat odczuwamy stale pogarszający się system kształcenia uczniów niepełnosprawnych. Wiemy, że intencje zmian jakie wprowadzano od 2001 roku były jak najlepsze i podyktowane  przystosowaniem ucznia niepełnosprawnego do życia w społeczeństwie XXI wieku.  Niemniej, kierując się etyką zawodową,
w poczuciu odpowiedzialności za wykonywaną pracę , odpowiedzialności wobec uczniów, których kształcimy i wobec ich rodziców, zwracamy się do Pani Minister o uszanowanie naszych głosówi uwzględnienie ich w rozporządzeniach ministerialnych dotyczących kształcenia osób niepełnosprawnych.

 

Pełna treść listu do pobrania w formacie docx.


Lista szkół popierających pismo do MEN

16 grudnia 2015r. odbyły się szkolne potyczki w darta. Do zawodów przystąpili uczniowie szkół zawodowych, gimnazjum i szkoły podstawowej.


czytaj więcej

W 09 grudnia 2015r. odbył się w sali gimnastycznej ZWiPPP Nr1 Mikołajkowy Turniej Sportowy. Do zawodów przystąpili uczniowie z poszczególnych klas:
- II-III,

-VI,

-II-III gimnazjum,

- II O

- IV- VI ZTE,

- I ZTE,

- II-III PDP.

 

czytaj więcej
  • Mikołajki 2015. Jak dobrze być razem...

 

Jak dobrze być razem...

 

4 grudnia w Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 1 w Chełmie odbyło się spotkanie integracyjne ,,Jak dobrze być razem…”. Dobrym powodem do zorganizowania imprezy były zbliżające się Mikołajki. 
Uczniów placówki już po raz kolejny odwiedzili Święci Mikołajowie oraz młodzież i nauczyciele z zaprzyjaźnionych szkół.
Goście obdarowali naszych podopiecznych prezentami. W spotkaniu wzięli również udział uczniowie z ZSO Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie.
Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem: 
Szkoły Społecznej 
ZSO Nr 6
IV LO 
Zawodowego Studium Medycznego 
ZSZ i Hotelarskich
ZSE i III LO 
Wyżej wymienione społeczności szkolne zorganizowały zbiórkę upominków dla uczniów ZWiPPP Nr 1 oraz aktywnie włączyły się w przygotowanie oprawy artystycznej. Dzięki życzliwości chełmskiej młodzieży, wychowankowie naszej placówki przeżyli moc radosnych chwil. Nastrój życzliwości, radości i dobrej zabawy wprowadził wszystkich w magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.
Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy opiekunów S.U we współpracy z S.I. Słodki poczęstunek dla naszych gości przygotowali opiekunowie S.U, opiekunowie S.I oraz rodzice uczniów.

 

Galeria zdjęć

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2015"

Megamatma