Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

Rok szkolny 2016/2017

6 kwietnia 2017 r.  uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej uczestniczyli w imprezie pod hasłem „Wiosenne spotkanie z profilaktyką” zrealizowanej w ramach programu z zakresu polityki społecznej dla miejskich jednostek organizacyjnych w 2017 roku - „PaT szansą na lepsze jutro”.      

      Uczniowie, poprzez udział w konkursie wiedzy, mieli okazję przypomnieć sobie wiadomości na temat środków odurzających i uzależnień. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie odpowiadali na pytania typu prawda – fałsz dotyczące skutków  zażywania środków odurzających. Finał konkursu odbył się na zasadach gry „5 sekund” - uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące zdrowego stylu życia. Zwycięzcami konkursu zostali: Dawid Łyś, Mateusz Łyś, Konrad Wilgocki i Dawid Wilgocki.  

      Podczas spotkania odbyło się też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Uzależnienia – ryzykowna droga”. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie, którzy wykonali prace pod kierunkiem p. Małgorzaty Łogosz - Mateusz Ćwir, Damian Kasprzycki, Łukasz Karwat, Asia Okoń, Kasia Okoń oraz Przemysław Wiśniewski (praca wykonana pod kierunkiem p. Iwony Doboszewicz).

         Spotkanie przygotowali uczniowie ze szkolnego PaTPORTu pod kierunkiem p. Magdaleny Terpiłowskiej i p. Andrzeja Kuczury. 

„Wiosenne spotkanie z profilaktyką”
czytaj więcej

28.03.2017r w ZWIPPP nr 1 w Chełmie odbyła się X, jubileuszowa edycja konkursu warcabowego „Mistrz szachownicy”, przeznaczonego dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, zawodowej, ZTE i przysposabiającej do pracy. Organizatorkami przedsięwzięcia były panie:  Katarzyna Kuś i Mariola Wakuła- nauczycielki ZWiPPP nr 1 w Chełmie

Wyłonieni podczas rozgrywek klasowych najlepsi gracze  zgłosili się na konkurs szkolny, który jak co roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem.

Cele konkursu :

  • Integracja środowiska szkolnego,
  • Wspieranie rozwoju osobowego,
  • Budowanie pozytywnego wizerunku własnej osoby,
  • Rozwój komunikowania się z ludźmi, podejmowania decyzji,
  • Utrwalenie zasad „zdrowej” rywalizacji.

  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury.

Początkowym etapem było przypomnienie regulaminu konkursu i zasad gry w warcaby. Następnie losowo dobierano zawodników. Turniej podzielono na 4części:

  • uczniowie szkoły podstawowej, ZTE i przysposabiającej do pracy,
  • uczniowie klas gimnazjum,
  • reprezentanci klas zawodowych ,
  • klasy przysposabiające do pracy .

Laureatami turnieju zostali:

- w kategorii szkoły podstawowe, ZTE i przysposabiającej do pracyj:

 

I miejsce- Marcin Kolano (kl.V),

II miejsce- Damian Kasprzycki (kl. I g ZTE)

III miejsce- Sebastian Klimowicz (kl.V),

 

- w kategorii klas gimnazjalnych:

 

I miejsce- Jakub Tchórzewski (kl.III g),

II miejsce –Janusz Ołówek (kl.II g),

III miejsce- Weronika Karakow (kl.II g)

- w kategorii klas zawodowych :

I miejsce-Konrad Wilgocki (kl.I ogr),

II miejsce- Amanda Nowak (kl.III ogr)

III miejsce- Andrzej Zając (kl.I ogr.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

„Mistrz szachownicy 2017”
czytaj więcej

Przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Chełmie, 6 kwietnia 2017 r. odbył się „II Integracyjny Turniej Unihokeja”. W ramach Miejskiego Zespołu do Spraw Integracji spotkały się dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych z Miasta Chełm i Włodawy. Rozgrywki zorganizował Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej Nr 1 w Chełmie, pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Chełm Agaty Fisz. 

II Integracyjny Turniej Unihokeja
czytaj więcej

       31 marca 2017r. odbyły się zajęcia warsztatowe „Zabawy z Panią Wiosną” zorganizowane w ramach cyklicznych „Wiosenny spotkań ze zdrowiem”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas
I- III szkoły podstawowej. Celem spotkania było uwrażliwienie na piękno budzącej się do życia przyrody, zachęcenie do dbania o najbliższe otoczenie oraz integracja uczniów klas młodszych. W czasie zajęć uczniowie wykazali się wiedzą teoretyczną  na temat zwiastunów wiosny, zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla tej pory roku oraz umiejętnościami  praktycznymi. Pokonali wiosenny tor przeszkód, wieszali wiosenne „pranie”, zbierali i segregowali śmiecie, sadzili fasolkę na wyznaczonej rabatce. Na zakończenie spotkania każda z klas przygotowała wiosenną potrawę: klasa I – szaszłyki, klasa II – wiosenne kanapki, klasa III- twarożek. Spotkanie przebiegało w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczyło wszystkim wielu wrażeń. Zajęcia przygotowały i poprowadziły panie Barbara Kostrobała i Magdalena Terpiłowska.

„Zabawy z Panią Wiosną”
czytaj więcej

       14 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się  Międzyszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych, którego celem było  promowanie wzorców postaw i zachowań tworzących system wartości młodego człowieka.  Hasło tegorocznej, dziesiątej już edycji spotkania, brzmiało: „To, co w życiu ważne”. Jak co roku, uczniowie poprzez różne formy ekspresji teatralnej zastawiali się, jakie wartości są dla nich ważne  i jaką drogą życia podążać. 

Międzyszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych
czytaj więcej