Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

Rok szkolny 2017/2018

27 września 2017 roku klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu ogrodnik zorganizowały spotkanie przy grillu z okazji Dnia Chłopaka. Pogoda dopisała, humory również.

Dzień Chłopaka 2017
czytaj więcej

12 października 2017 roku o godz. 10.00 gościliśmy funkcjonariuszy Policji. Spotkanie dotyczyło „Konsekwencji prawnych dotyczących ucieczek ze szkoły”. Na początku pedagog przypomniała procedury postępowania nauczycieli w przypadku uchylania się uczniów z obowiązku szkolnego – ucieczki z pojedynczych lekcji. Następnie funkcjonariusze Policji krok po kroku wytłumaczyli jakie konsekwencje prawne mogą mieć uczniowie, którzy notorycznie uciekają z lekcji lub ze szkoły. Osoba odpowiedzialną za zorganizowanie spotkania była pani pedagog Agnieszka Jędruszczak.

Spotkanie z policją
czytaj więcej
  • VII Miejski Integracyjny Turniej Piłki Nożnej ORLIK CUP CHEŁM 2017

Drużynie gratulujemy I miejsca i życzymy dalszych sukcesów!

VII Miejski Integracyjny Turniej Piłki Nożnej ORLIK CUP CHEŁM 2017

Dnia 25 września 2017 r. odbył się na boisku szkolnym ZWiPPP Nr1 VII Turniej Biegów Przełajowych. Do zawodów przystąpiło 15 uczniów ze szkoły branżowej, gimnazjum i szkoły podstawowej.

Myślą przewodnią biegów była popularyzacja lekkoatletyki wśród dzieci i młodzieży oraz nabycie umiejętności współzawodnictwa zgodnego z zasadami ducha sportowego.

VII Turniej Biegów Przełajowych
czytaj więcej

8 czerwca 2017 r. odbyło się spotkanie integracyjne uczniów i  rodziców klasy
II i I szkoły podstawowej przygotowane z okazji Święta Rodziny. Hasło spotkania brzmiało Bezpiecznie odpoczywam z rodziną, a celem było wspólne świętowanie Dnia Rodziny, integracja rodzin ze społecznością szkolną  oraz promocja zdrowego, bezpiecznego stylu życia. Dzieci wspólnie z rodzicami pod kierunkiem wychowawców swoich klas wyruszyły
w fantazyjną podróż nad morze. Przed wyprawą przypomniały sobie zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz zabrały potrzebne rzeczy ( koło ratunkowe, kremy z filtrem, wodę mineralną, parasol, okulary). Po odbyciu podróży „ pociągiem” znalazły się na jednej
z nadmorskich plaż. Od razu przystąpiły do wykonania czapek, które miały chronić przed słońcem  oraz posmarowały twarz kremem z filtrem. W dalszej części spotkania dzieci wspólnie z rodzicami uczestniczyły  w zabawach ze spadochronem, pokonywały plażowy tor przeszkód, puszczały bańki mydlane, wykonywały rzeźby z piasku oraz szukały  skarbu pirata. W drugiej części spotkania było wspólne grillowanie, słodki poczęstunek oraz wręczenie przygotowanych upominków.

Całe spotkanie przebiegało w miłej, radosnej atmosferze i dostarczyło wszystkim wielu przyjemnych wrażeń i wzruszeń. Spotkanie przygotowała i poprowadziła pani Barbara Kostrobała przy współpracy z panią Iwoną Grądz,  a zrealizowane było w ramach Projektu Szkoła  Promująca Zdrowie.

Święto rodziny
czytaj więcej