Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia
  • Jesienny integracyjny marsz nordic walking

 

12 listopada 2015 roku chętni uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w  „Jesiennym integracyjnym  marszu nordic walking” zorganizowanym przez p. Barbarę Kostrobała w ramach realizacji Programu Promocji Zdrowia.  Zajęcia poprowadziła p. Anna Połczyńska-Czwalińska, która po krótkim przedstawieniu zalet tej dyscypliny sportowej, omówiła technikę marszu. Wszyscy z zapałem uczyli się łączenia pracy nóg z pracą rąk. Uczestnicy zajęć przekonali się, że „marsz z kijkami” to idealny sposób na aktywne i zdrowe spędzanie wolnego czasu. 

 

Galeria

  • „Święto Marchewki”

 

W dniach 3-5 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyły się dni zdrowego odżywiania pod hasłem: „Święto Marchewki”. Uczniowie klasy I szkoły podstawowej wspólnie z wychowawczynią przygotowali kramik ze zdrową żywnością, w którym głównym składnikiem odżywczym była marchew. Wszyscy mieli okazję spróbować sałatki, surówki, i soku z marchewki. Uczniowie klasy kucharskich przygotowali pyszne marchewkowe ciasto.
Przeprowadzone też zostały zajęcia warsztatowe, podczas których poprzez zabawę i zadania konkursowe uczniowie poznali walory odżywcze marchwi. W ramach przedsięwzięcia odbył się również klasowy konkurs na marchewkową rymowankę. Akcję, której  przyświecało hasło: „Marchewki chrupiemy, bo zdrowi być chcemy” przygotowały p. Barbara Kostrobała i p. Magdalena Terpiłowska w ramach Programu Promocji Zdrowia.

 

Galeria

 

W dniach 26-30.10.2014 roku odbył się Szkolny Tydzień Profilaktyki pod hasłem „Z pasją przez życie”, który został zorganizowany w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w 2015 roku. 

czytaj więcej

 

Konkurs plastyczny „Zawsze Woda”

 

ZWiPPP nr 1 w Chełmie oraz AQUA EAST sp. z o.o. zaprasza przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych z terenu Chełma i powiatu chełmskiego do udziału w konkursie „ZAWSZE WODA”.

Uczestnicy konkursu zaprezentować mają pracę plastyczną w formacie A4, nawiązującą do hasła konkursu. Patronat honorowy nad konkursem objęła Prezydent Miasta Chełm Agata Fisz. Patronami medialnymi są Super Tydzień Chełmski, Radio Bon Ton oraz Chełmska Gazeta Internetowa Chelmonline.pl.

 

Pliki do pobrania:

Regulamin konkursu

Kartka

czytaj więcej
  • Śniadanie daje moc
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 | Strona 5 | Strona 6 |

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2015"

Megamatma