Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

Rok szkolny 2017/2018

Akcja ogólnoszkolna

BEZPIECZNY UCZEŃ – ŚWIADOMY UCZEŃ

IX – X – XI 2017r.

Celem  akcji było:

  • Poznanie zagrożeń bezpieczeństwa ucznia w szkole, w drodze do szkoły , w domu,
  • Nabycie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia,
  • Budowanie świadomości  i nauka  odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych.
BEZPIECZNY UCZEŃ – ŚWIADOMY UCZEŃ
czytaj więcej

 „POWIEDZ NIE” Spotkanie profilaktyczne PaT we Frampolu    

    30 listopada 2017 r. uczniowie z naszego PaTPORTu mieli przyjemność uczestniczyć w imprezie profilaktycznej „Powiedz NIE!” agresji, przemocy, uzależnieniom, dyskryminacji, wulgaryzmom w Samorządowym Zespole Szkolnym we Frampolu.

     Podczas imprezy obejrzeliśmy scenki profilaktyczne przygotowane przez uczniów klasy IV oraz spektakl profilaktyczny pt. „Dziewczyna z rzeką w tle” przygotowany przez PaTPORT z Frampola. Nasza grupa zaprezentowała premierowe przedstawienie pt. „Krzesła” opowiadające o różnych postawach  i wartościach życiowych oraz trudzie i skutkach ich wyborów.

    Spotkanie to było też okazją do świetnej zabawy – wszyscy PaTowicze tańczyli wspólnie tradycyjne już patowskie tańce, takie jak: Belgijka czy Wygłupiaczek. Poznaliśmy też nowe kroki taneczne i piosenki. Impreza ta pokazała po raz kolejny w czym tkwi siła programu PaT – w spotkaniu z drugim człowiekiem opartym na prawdzie,  rówieśniczym zespole i spędzaniu  wolnego czasu bez alkoholu, narkotyków i przemocy, skutkiem czego jest wygranie wolności i młodości.

 „POWIEDZ NIE” Spotkanie profilaktyczne PaT we Frampolu
czytaj więcej

28 listopada 2017r. w Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej Nr 1 w Chełmie odbył się X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy pod hasłem Moje bezpieczeństwo zależy ode mnie.

      Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy uczniów na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole, domu i najbliższym środowisku,  kształtowanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia  oraz  budowanie postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych.  W konkursie udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Chełmie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi „Razem”, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 3 oraz gospodarze – uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Chełmie. Drużyny miały do wykonania 5 zadań oraz prezentację przygotowanego hasła. Uczniowie mieli za zadanie dokonać wyboru przedmiotów, które służą do zapewnienia poczucia bezpieczeństwa w różnych miejscach, rozwiązywali quiz wiedzy, redagowali  zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. W części praktycznej  udzielali  pierwszej pomocy  w przypadku różnych urazów oraz  przygotowali potrawy ( tosty, bitą śmietanę, sok)  wykorzystując do tego celu różne sprzęty kuchenne.

   Spotkanie przebiegało w miłej, przyjaznej  i bezpiecznej atmosferze. Pozwoliło na sprawdzenie wiedzy, ale również integrację uczniów z zaprzyjaźnionych szkół. Konkurs przygotowały i poprowadziły Barbara Kostrobała i Magdalena Terpiłowska  w ramach realizacji programu: Szkoła Promująca Zdrowie.

X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy pod hasłem Moje bezpieczeństwo zależy ode mnie
czytaj więcej
Koło teatralne
czytaj więcej

W dniu 22 listopada 2017 roku grupa przedszkolna oraz uczniowie klas autystycznych wybrali sie do Regionalnego Muzeum Cebularza w Lublinie. Spotali tam Esterkę i piekarza Franka, którzy opowiedzieli im w jaki sposób powstaje cebularz oraz przedstawili krótką historię Lublina i legendę związaną z wypiekiem tego regionalnego produktu. W czasie pokazu każde z dzieci miało okazję na chwilę stać się piekarzem przyczyniając się do powstania aromatycznych cebularzy. Na koniec wszyscy brali udział w degustacji wypieku. Cebularze prosto z pieca były po prostu przepyyyyyszne. Wszystkim polecamy odwiedzić to Muzeum.

Wycieczka do Regionalnego Muzeum Cebularza
czytaj więcej