Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

 

19 listopada 2014 r.


 

    19 listopada 2014 r. uczniowie klas zawodowych wzięli udział w konkursie  wiedzy „Palenie albo zdrowie – wybór należy do Ciebie” .  Konkurs odbył się z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, a jego celem było przypomnienie wiadomości na temat negatywnych skutków zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych palenia papierosów oraz zmotywowanie uczniów do podejmowania prawidłowych decyzji prozdrowotnych.

     Największą wiedzą wykazała się uczennica klasy III kuch.  - Monika Zawadzka,  II miejsce zajął Patryk Tokarski – kl. III kuch., III miejsce przypadło Piotrowi Mazurowi – kl. II ogr.
    Tego dnia odbyły się tez obrady jury konkursu plastycznego „Pożegnanie z dymkiem”. Pierwsze miejsce w konkursie zajęli:

 • Barbara Karasiewicz, kl. II-III G ZTE, praca wykonana pod kierunkiem p. Małgorzaty Łogosz
 • Patrycja Iwaniuk, kl. II-III G ZTE, praca wykonana pod kierunkiem p. Małgorzaty Łogosz
 • Katarzyna Wróblewska, kl. II-III g. ZTE, praca wykonana pod kierunkiem p. Marii Turewicz
 • Przemysław Kubiak, kl. V, praca wykonana pod kierunkiem p. Małgorzaty Łogosz
 • Rafał Sawa, kl. V, praca wykonana pod kierunkiem p. Małgorzaty Łogosz
 • Albin Matysiak - kl. III G, praca wykonana pod kierunkiem p. Magdaleny Terpiłowskiej
 • Konrad Szykuła, kl. III G, praca wykonana pod kierunkiem  p. Magdaleny Terpiłowskiej

     Konkursy przygotowała w ramach realizacji Programu Promocji Zdrowia Magdalena Terpiłowska, która składa podziękowania wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy włączyli się w akcję profilaktyki antynikotynowej.

 

 

14 listopada 2014


 

14 listopada 2014 r. w naszej szkole odbyło się jesienne spotkanie ze zdrowiem  na temat: „Zdrowo odżywiam się jesienią”. Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady zdrowego odżywiania się  w okresie jesiennym. Wykazali się wiedzą na temat zdrowego odżywiania budując model zdrowego żywienia – talerz zdrowia, układali zdrowy jadłospis dla ucznia oraz rozpoznawali jesienne warzywa i owoce za pomocą smaku, dotyku i węchu.

      Spotkanie zorganizowały p. Barbara Kostrobała i p. Magdalena Terpiłowska w ramach realizacji Programu Promocji Zdrowia.

 

 

 

Listopad 2014


 

Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez zespół teatralny "7 życzeń". Produkcja powstała na konkurs "Tesco dla Szkół". Film reżyserował p. Andrzej Kuczura. Wystąpili: Agnieszka Zawadzka, Katarzyna Kędzierska, Agnieszka Bachanek, Andżelika Wróbel, Patryk Tokarski i Mariusz Borzemski. Przy produkcji pomagały panie: Ewa Marzec-Przyłucka i p. Barbara Misiak. Życzymy miłego odbioru, a już od 17 listopada prosimy o głosy na nasz film na stronie TESCO DLA SZKÓŁ

 

Tutaj oglądamy

 

 

30 października 2014 r.

 

 

Dnia 30 października 2014 roku odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Leśne duszki” zorganizowanego przez p. Agnieszkę Dobrowolską i p. Mariolę Nyszko.

Celem konkursu było  kreatywne wykorzystanie materiałów przyrodniczych, którymi obdarza nas Jesień. Uczestnikami konkursu (16 osób) było przedszkole, klasy I-V SP dla dzieci z autyzmem oraz dzieci z nauczania indywidualnego. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

Laureaci:

Katarzyna Sarzyńska, Grzegorz Szelest, Mateusz Wróblewski, Jakub Iwko, Kacper Giza, Katarzyna Wróblewska, Mariola Danielak, Julian Czachorowski, Damian Iwko, Konrad Gałecki, Kinga Szewczak, Daniel Skrzypa, Martyna Kasprzak, Klaudia Szymańska, Damian Białowąs, Michał Grzegorczyk

 

Galeria

 

 

30 października 2014 r.

 

II Zjazd Absolwentów


 

30 października 2014 r. w naszym ośrodku odbył się II Zjazd Absolwentów. W samo południe zaczęli przybywać pierwsi goście. Po rejestracji i wpisie do księgi pamiątkowej, każdy uczestnik zjazdu otrzymał pakiet pamiątkowych gadżetow.

Spotkanie absolwentów odbyło się w sali gimnastycznej. Uczestnicy zjazdu po wprowadzeniu pocztu sztandarowego odśpiewali hymn szkolny. Uroczystość otworzyła p. Dyrektor Małgorzata Kwiecińska witając serdecznie wszystkich przybyłych gości. Po krótkim przemówieniu absolwenci mogli obejrzeć występy wychowanków naszego ośrodka. Wystąpili: soliści zespołu „Wędrownicy” – opiekun Jolanta Konopko, zespół tańca „Chochliki” (Małgorzata Matysek-Wróblewska i Magdalena Chmielewska-Puch) oraz  artyści z koła teatralnego „7 życzeń” w bajce „Czerwony kapturek” (opiekunowie: Andrzej Kuczura i Magdalena Kukor). Został wyświetlony film przedstawiający nasz ośrodek i codzienną pracę z dziećmi i młodzieżą, zaś na zakończenie można było obejrzeć multimedialny pokaz zdjęć z 50-letniej historii naszej szkoły.

Powróciły wspomnienia z minionych lat. Przy kawie i ciastkach oraz gorącym posiłku czas płynął bardzo szybko. Rozmowom i wspomnieniom nie było końca.

Głównym sponsorem naszej imprezy było Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „O uśmiech dziecka” pod przewodnictwem p. prezes Jolanty Konopko. Dekorację przygotował zespół pod kierunkiem p. Agnieszki Milichiewicz, zaś słodki poczęstunek i gorący posiłek zapewniły klasy kucharskie pod kierunkiem p. Jolanty Fabian i Magdaleny Studzińskiej.  Nad całością czuwał zespół ds. promocji placówki.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu. Do zobaczenia na kolejnym zjeździe!

 

Galeria

 

 

30 października 2014 r.


 

W dniu 30 października 2014 roku w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie  odbyło się sympozjum naukowe, podczas którego podsumowano wyniki XI edycji konkursu krajobrazowego lubelskiego kuratora oświaty pod hasłem: „Kształtujemy tożsamość krajobrazu”.

Dyrektorzy Szkół rozumnie kształtujących krajobraz oraz placówek zainteresowanych powiązaniem dydaktyczno-wychowawczych statutowych zadań z działalnością środowiska lokalnego, uczniowie i nauczyciele wysłuchali referatów przygotowanych przez pracowników naukowych: Wskaźniki i standardy jakości krajobrazu w świetle europejskiej konwencji krajobrazu (prof. dr hab. Tadeusz Chmielewski, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie), Wolność i ograniczenia człowieka w systemie przyrodniczo-antropogenicznym (dr Jadwiga Michalczyk).

Z satysfakcją przypominamy, że Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie od dziesięciu lat uczestniczy w konkursie i jest pierwszą szkołą  w naszym mieście, która już w 2005 roku uzyskała zaszczytny tytuł Szkoły Rozumnie Kształtującej Krajobraz. Komisja konkursowa doceniła walory estetyczne i edukacyjne ogrodu stworzonego przez uczniów i w 2008 roku uhonorowała placówkę Kryształową Malwą.

 W podziękowaniu za wieloletnie uczestniczenie w konkursie i promowanie tworzenia ogrodów przyszkolnych placówka otrzymała cenne nagrody o wartości tysiąca złotych, a zdjęcia „ogrodu sercem tworzonego...” znalazły się w okolicznościowej publikacji wydanej przez Kuratorium Oświaty w  Lublinie  i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Koordynatorki projektu panie Beata Hozer i Anna Bartochowska  otrzymały podziękowania od Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zaangażowanie w realizację zadań związanych z wieloletnim organizowaniem międzyszkolnego konkursu pod hasłem: „Kształtujemy tożsamość krajobrazu” i podejmowanie trudu w kształtowaniu u uczniów właściwych postaw wobec środowiska i przyrody.

Udział w konkursie dostarczył niezapomnianych przeżyć wszystkim jego uczestnikom. Przyczynił się też do pogłębienia wiedzy i umiejętności uczniów, a szkołę wzbogacił w nowe rośliny, co wpłynęło niewątpliwie na upiększenie jej otoczenia.

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim życzliwym osobom, które wspierały nasze działania dzieląc się z nami roślinami. W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy udział w kolejnej, już XII edycji konkursu krajobrazowego. Marzy nam się stworzenie w szkolnym ogrodzie mini- ogrodu botanicznego – miejsca i zapału z pewnością  nam nie zabraknie. 

 

                                                                                                    Beata Hozer

                                                                                                    Anna Bartochowska

Galeria

 

 

29 października 2014 r.

 

„Wszyscy jedzą jabłka- jedz i Ty!”

 

 

 

Dnia 29 października 2014r w ZWiPPP nr 1  odbyła się uroczystość szkolna promująca polskie owoce i zdrowy styl życia „Wszyscy jedzą jabłka- jedz i Ty!”, zainicjowana przez p. Katarzynę Kuś i      p. Iwonę Zubilewicz.  Przedsięwzięcie uświetniła swoją obecnością p. Alicja Bork , Naczelnik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Chełmie. Nadrzędnym celem imprezy było zachęcenie uczniów do spożywania owoców i ich przetworów jako źródła witamin, uświadomienie wartości odżywczych owoców dla prawidłowego rozwoju, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się, rozbudzanie fantazji i wyobraźni twórczej oraz integracja społeczności szkolnej. Podczas uroczystości rozstrzygnięto konkurs plastyczny  „Wszyscy jedzą jabłka- jedz i Ty!” , na który wpłynęło 45prac. Uczestnicy stosowali przeróżne formy i techniki . Jury najbardziej ujęła przestrzenna forma, „jabłoń” klasy I gimnazjum ZTE wykonana pod kierunkiem p. Agnieszki Szponar. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy , ponadto wszystkie prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym i stronie internetowej szkoły

Jury w składzie: p. Dyrektor Małgorzata Kwiecińska, p. Wicedyrektor Iwona Brzuchala, p. Monika Nafalska, wyłoniły laureatów konkursu plastycznego:

I miejsce:

- klasa I gimnazjum ZTE (p.k p. Agnieszki Szponar),

- Kasia Wróblewska kl. III gimnazjum  ZTE (p.k. p.Małgorzaty Łogosz),

II miejsce:

-Konrad Szykuła  kl. III gimnazjum (p.k. p. Magdaleny Terpiłowskiej),

-klasa IV-VI ZTE (p.k. p. Agnieszki Szponar),

- klasa IV-V (p.k. p. Małgorzaty Łogosz),

III miejsce:

- Piotr Prokop klasa I gimnazjum ZTE (p.k. p. Małgorzaty Łogosz),

- Anna Porębska II ZSZ ogrodnicza (p.k. p. Katarzyny Kuś),

- Marlena Drozd II ZSZ ogrodnicza (p.k. p. Katarzyny Kuś).

Wyróżnienia:

- Marcin Radzicki klasa II- III gimnazjum ZTE (p.k. p. Katarzyny Skibińskiej),

-Patrycja Iwaniuk II- III gimnazjum ZTE (p.k. p. Małgorzaty Łogosz),

- Przemek Kubiak klasa IV-V (p.k. p. Anety Gołębiowskiej),

- Ola Danieluk klasa III PdP ( p.k. p. Małgorzaty Piskorskiej),

- Łukasz Królikowski klasa III PdP (p.k. p. Marii Turewicz),

- Jakub Iwko klasa IV- V autystyczna ( p.k. p. Marioli Jędruszczak),

- Kacper Giza klasa IV- V B autystyczna ( p.k. p. Anny Mięsiak, p. Wiolety Grzywna),

-klasa II-III PdP (p.k. Małgorzaty Matysek Wróblewskiej)

 

Uczestnicy konkursu   o tematyce kulinarnej mieli wykonać dowolną potrawę z  jabłek, następnie zaprezentować ją podczas uroczystości szkolnej. A były to przepyszne ciasta, racuchy, soki, drożdżówki, owocowe koreczki, jabłka zapiekane z żurawiną, dżemy. Po degustacji potraw jury w składzie: p. Alicja Bork, p. Małgorzata Kwiecińska, p. Iwona Brzuchala postanowiło wyróżnić wszystkie dzieła kulinarne nagrodami i dyplomy. Potrawy były  bardzo smaczne i przygotowane estetycznie. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom , wychowawcom internatu i uczniom biorącym udział w konkursie za propagowanie spożywania polskich jabłek- „Wszyscy jedzą jabłka- jedz i Ty”.


Galeria

 

 

25 października 2014 r.


Wizyta w Policealnej Szkole Kosmetycznej25 października 2014 r., grupa uczennic z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 6, podczas wizyty w Policealnej Szkole Kosmetycznej, wzięła udział w zajęciach z zakresu kosmetologii i wizażu. Dzięki uprzejmości Dyrektora placówki Pana Roberta Lipińskiego dziewczęta mogły dosłownie "na własnej skórze" przekonać się jak wyglądają współczesne techniki wykonywania profesjonalnego makijażu, masażu twarzy, jak również dowiedzieć się wielu cennych informacji dotyczących higieny skóry. Pani prowadząca zajęcia, jak również studentki, bardzo chętnie służyły pomocą i odpowiadały na wszystkie pytania. Czas spędzony w szkole, chociaż to była sobota, upłynął uczestniczkom w miłej i pełnej humoru atmosferze. W związku z dużym zainteresowaniem tematyką zajęć, w przyszłości planujemy kolejne wyjścia do w/w placówki.

Andrzej Kosiniec

 

Galeria

 

 

20 - 24 października 2014 r.


Szkolny Tydzień Profilaktyki pod hasłem „Tak marzeniom! Nie uzależnieniom!”

 

 

W dniach 20-24.10.2014 roku odbył się Szkolny Tydzień Profilaktyki pod hasłem „Tak marzeniom! Nie uzależnieniom!”, który został zorganizowany w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w 2014 roku. Głównym celem akcji było zaangażowanie dzieci i młodzieży do działań profilaktycznych. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach plastycznych „Moje marzenia”, w zajęciach profilaktycznych „Włącz myślenie - nie bądź mordercą na drodze” z wykorzystaniem filmu „Pijesz, jedziesz, giniesz” przygotowanego przez KMP w Chełmie, w zajęciach profilaktycznych „Dzieci w sieci”, w zajęciach profilaktycznych „HIV/AIDS. Im więcej wiesz, tym mniej ryzykujesz” oraz w warsztatach tanecznych i profilaktycznych z panem Piotrem Czarneckim - realizatorem  programu wczesnej interwencji „FreD goes net”. Ponadto młodzież uczestniczyła w spotkaniu pod hasłem „Zamiast ćpać wolę kibicować” z panem Tomaszem Wieczorkiem. Na apelu szkolnym został rozstrzygnięty szkolny konkurs klasowy na hasło przewodnie, wierszyk lub rymowankę z zakresu profilaktyki uzależnień. Wszystkie klasy zdobyły tytuł laureata konkursu i otrzymały słodki upominek.

 Organizatorzy:

A. Bagińska, M. Łogosz, M. Piskorska, A. Połczyńska

 Galeria

 

 

 

23 października 2014 r.

 

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy „Jestem bezpieczny”

 

 

23 października 2014 r.  już po raz siódmy odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Wiedzy „Jestem bezpieczny”. W tym roku przebiegał pod hasłem „Jestem bezpieczny w domu”. W konkursie uczestniczyli uczniowie z:

 • klasy Vb Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi,
 • klasy Va Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7,
 • klasy Va Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi,
 • oraz uczniowie z klasy VI naszej szkoły.

       Wszystkie zespoły wykazały się dużą wiedzą z zakresu zasad bezpieczeństwa obowiązujących w domu. Zaprezentowały też swoje umiejętności z zakresu bezpiecznego korzystania ze sprzętu gospodarstwa domowego poprzez wykonanie tostów, soku owocowo-warzywnego, kisielu i koktajlu truskawkowego. Wszystkie drużyny zajęły I miejsca.

    Podczas spotkania odbyło się też rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Jestem bezpieczny w domu”. I miejsca zajęli:

 • Julia Aleksiejuk - Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi,
 • Magdalena Puk – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi,
 • Jakub Mielniczuk – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

   Konkursy zorganizowały p. Barbara Kostrobała i p. Magdalena Terpiłowska w ramach Programu Promocji Zdrowia.

 

Galeria

 

 

22 października 2014 r.

 

 

    22 października 2014 r. uczniowie ze szkolnej grupy teatralnej PaT mieli okazję zaprezentować swój głos w sprawie uzależnień wychowankom Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu. Nasi uczniowie zaprezentowali przedstawienie „Sen” oraz dołączyli do obsady spektaklu „Sekret” chełmskiej grupy PaT.  Niezwykła cisza panująca podczas wszystkich przedstawień była dowodem na to, że działania profilaktyczne poprzez formy teatralne są dla młodzieży atrakcyjną lekcją przestrogi.

 

Galeria

 

 

14 października 2014 r.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej 2014

 

Kolejny raz obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej i kolejny raz jest to dzień pełen wzruszeń, ale też radości. Cudowne występy uczniów , dobre słowo ze strony Dyrekcji i Rady Rodziców, atmosfera uroczystości, dodają skrzydeł nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

 

Za to, że jednak i że pomimo
za to, że z sercem, za to że z nami
za dni zdobione szczęścia chwilami
za tę cierpliwość z duszą rozdartą
i za tę wiarę, że jednak warto
DZIĘKUJEMY.

Ewa Marzec-Przyłucka

 

Galeria

 

 

7 października 2014 r.

Wizyta w Schronisku dla zwierzątDnia 7 października  2014 r. klasa III SP dla dzieci z autyzmem z wychowawczynią p. Agnieszką Dobrowolską i klasa IV-V dla dzieci z autyzmem z wychowawczynią p. Magdaleną Chmielewską – Puch odwiedziła chełmskie schronisko dla zwierząt. Inicjatorką wyjazdu była p. Marta Bednarska z Zespołu Rewalidacyjno- Terapeutycznego. Całą grupę wspomagały podczas wyjazdu panie Monika Pietrzak, Kinga Gawłowska i Anna Tomasik. Przed wyjazdem każde dziecko przyniosło prezent dla czworonoga:   karmę, smycz, miskę itp. W czasie wizyty uczniowie bardzo przejęli się losem przebywających tam zwierząt. Chętnie powrócą do schroniska aby wspomóc go karmą lub innymi  niezbędnymi rzeczami, które są potrzebne do jego funkcjonowania.

 

Galeria

 

 

6 października 2014 r.


 

6 października 2014 r uczniowie klasy II ZSZ ogrodniczej wraz wychowawczynią, p. Katarzyna Kuś zorganizowali ognisko integracyjne. Pogoda, a przede wszystkim humory dopisywały. Ognisko zostało rozpalone, kiełbaski upieczone (niektórzy zjedli na surowo, bo nie mogli się doczekać) i ze smakiem pochłonięte w przeciągu kilku minut. 
Przy okazji ujawniły się talenty nie tylko sportowe ale też: "Dusze towarzystwa", "Drzewołazy", "Amatorzy CO2" a także "Leniwce pospolite"  i "Sprinterzy drogowi". Znakomita atmosfera ogniska przyczyniła się do lepszego poznania kolegów i koleżanek.

 

Moja szkoła 
Szkoła to miejsce wspaniałe,
Choć każdy ma zmartwienia niemałe.
Mimo wielu zmagań i trudów
Nikt nie umiera tutaj z nudów.

Są tu nasi przyjaciele.
Każdy z nas ma ich tu wiele.
Są rozterki i miłości.
U każdego coś w sercu gości.

Ale szkoła to też nauka,
Wiedza, mądrość i rozsądek,
Dużo pracy, wytrwałości,
Warto, być kimś wielkim w przyszłości.

Katarzyna Kuś

 Galeria

 

 

Jesienne pejzaże


 

I do nas zawitała jesień. Cudowna, złota i taka bajkowa.

 

Klon krwawy i żółta lipa
liście, listeczki sypią.
Zrzuca je ptak lecący,
strąca osa niechcący.

Wiatrowi na płacz się zbiera,
że liście się poniewiera;
chodzi dołem
i górą i zbiera je oburącz,
i płacze nad nimi deszczem,
po gałęziach je mokrych wiesza.

Nic z tego ... Oczywiście.
Potem mówią, że wiatr zrywa liście.
Kazimiera Iłłakowiczówna

 

Oto kilka zdjęć autorstwa Marcina Kolano wykonanych pod kierunkiem Ewy Marzec-Przyłuckiej. Ma chłopak oko ;)


Galeria zdjęć

 

 

1 października 2014 r.

 

Otrzęsiny 2014

 


   

Jak co roku do braci internackiej dołączyło kilka nowych osób. Aby być pełnoprawnym członkiem społeczności musieli przejść chrzest bojowy i udowodnić, że zasługują na zaszczytny tytuł mieszkańca internatu.


My kocury pokładowe
Przysięgamy na swą głowę,
Chlubą być dla Internatu
Służyć siostrze, służyć bratu.
W pokojach czystość zachować,
Panią, pana swego szanować.
Wszystko w stołówce zjadać,
Nie marudzić, nic nie gadać.
Myć codziennie całe ciało,
By w pokojach nie śmierdziało.
Regulamin znać do bólu,
O dziesiątej chodzić lulu.
Chwalić Internatu jasność,
Choćby czasem światło zgasło.
Uroczyście przysięgamy,
Że danego słowa dotrzymamy.
A kto przysięgi nie dochowa,
Niech go zawsze boli głowa.
I niech myśli biedak marny
Jaki spotka go los czarny.


    „Koty” dzielnie wypełniały powierzone zadania i po wielu próbach przekonali starych mieszkańców internatu, że mogą dołączyć do naszego grona. Otrzęsiny przygotowały panie: Katarzyna Skibińska i Aneta Gołębiowska.

 

Więcej zdjęć na profilu Facebook

 

 

26 września 2014 r.

 

 

Podczas zebrania z Rodzicami w dniu 26 września 2014 r. nasza szkolna grupa teatralna PaT wystawiła przedstawienie pt. „Sen”. Celem występu było inspirowanie rodziców do pogłębiania wiedzy z zakresu profilaktyki uzależnień oraz nakłanianie ich do częstej rozmowy na ten temat z własnymi dziećmi. W przedstawieniu udział wzięli: Agnieszka Zawadzka, Katarzyna Kędzierska, Agnieszka Bachanek, Angelika Wróbel, Milena Gaik oraz Mateusz Fornal. Przedstawienie zostało zrealizowane w ramach projektu „PaT pomysłem na siebie”.

 

 

 

25 września 2014 r.

 

 

    25 września 2014 r. w naszej szkoły odbyły się warsztaty z udziałem przedstawiciela Policji Miejskiej w Chełmie nt. „Jestem bezpieczny w drodze do szkoły”. Celem zajęć było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w drodze do szkoły,

    Spotkanie poprowadziła p. Barbara Kostrobała w ramach realizacji Programu Promocji Zdrowia oraz programu rządowego „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.

 

 

 

23 września 2014 r.

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2014/2015

 

W dniu 23 września 2014 roku zostały przeprowadzone Wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas gimnazjum i klas zawodowych głosowali  na swoich kandydatów. Uczestnikom wyborów przypomniano cele i działania Samorządu Uczniowskiego.

Po zapoznaniu się planami  poszczególnych kandydatów w zakresie samorządności na terenie szkoły, uczniowie biorący udział w wyborach mogli oddać tylko jeden głos na swojego faworyta.

W wyniku głosowania wybrano:

Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Mateusza Fornala

Zastępców Przewodniczącego- Katarzynę Kędzierską oraz Grzegorza Cywińskiego

Sekcję Kulturalno – Oświatową -Iwona Mielniczuk , Patrycja Kwiatuszewska  Sekcję Porządkową  - Piotr Mazur , Angelika Kicińska

 

 

Gratulujemy i życzymy dobrej współpracy!

Opiekunowie S.U

 

 

 

19 września 2014 r.


 

Wycieczka do rodzinnego parku tematycznego,, Magiczne ogrody” w Janowcu

 

W dniu 19.09.2014 roku uczniowie grup rewalidacyjno-wychowawczych i klasy IV autystycznej wraz z rodzicami i nauczycielami pojechali do pierwszego w Polsce ogrodu sensorycznego. Ogród ten podzielony jest na krainy, a każda z krain oferuje inne atrakcje, zaplanowane tak, by wspierały rozwój zmysłów i wyobraźni dziecka. Gdy przekroczyliśmy bramę Magicznych Ogrodów staliśmy się częścią niezwykłego świata, zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Wśród drzew, kwitnących krzewów i kwiatów schronienie znalazły olbrzymie gąsienice, smoki, skrzaty Bulwiaki, wróżki Smużki, magiczne ptaki, psotliwe Mordole
i dzielnie strzegące ogrodu Krasnoludy. Polecamy wszystkim.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej magicznej podróży.

 

Galeria

 

 

4 września 2014 r.


 

Poznanie własnej „małej ojczyzny” czyli miasta- Chełma, to obowiązek każdego z nas. Wiedzą o tym uczniowie klasy II ZSZ ogrodniczej, którzy z wychowawczynią , p. Katarzyną Kuś wybrali się na wycieczkę 4.09.2014. Odwiedziliśmy  najważniejsze miejsca i zabytki Chełma: Bazylikę pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Bramę Uściługską, Dzwonnicę, tzw. Wysoką Górkę, pomnik Jana Pawła II, stare miasto: Pomnik Poległych za Ojczyznę, Studnię Miejską. Pogoda i humory dopisywały! Nasze miasto jest piękne!!!

 

Galeria

 

 

8 czerwca 2014 r.


 

W niedzielę, 08.06.2014 wychowankowie wraz z nauczycielami naszego ośrodka wzięli udział we wspaniałym festynie „Rodzina naszym dobrem”, zorganizowanym przez Rade Osiedla Zachód, radnych T. Łańcuckiego, A. Tofila oraz Kościół Chrześcijan Baptystów, Kościoła Zielonoświątkowego, ZSO nr7 i Studium Medyczne. Nasi uczniowie zaprezentowali się w przedstawieniu „Czerwony Kapturek” oraz układzie tanecznym. Atrakcji, radości, dobrej zabawy oraz  wielu pozytywnych emocji było co niemiara, o czym świadczą zadowolone miny naszych uczniów.

 

Galeria

 

 

3 czerwca 2014 r.


 

Z okazji Dnia Dziecka, jak co roku, reprezentacja uczniów naszej szkoły rozegrała mecz piłki siatkowej z nauczycielami. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Pierwszy set należał do podopiecznych. Drugi do nauczycieli. Jednak to uczniowie okazali się lepsi i wygrali spotkanie. Gratulujemy!

 

 

30 maja 2014 r.


 

W dniu 30 maja w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej, jak co roku odbył się mecz drużyny naszej placówki z zawodnikami NOSG Chelm. Zawody te organizowane sa m.in. dzięki przewodniczącemu fundacji "Wszystko dla dziecka" p. Zbigniewowi Janowskiemu oraz komendantowi NOSG w Chelmie. W tym roku mecz  był bardzo zacięty i emocjonujący. Po trzymającym w ciągłym napięciu widowisku, pojedynek zakończył się zwycięstwem naszej drużyny. OSW Chełm - NOSG Chełm 10:9

Nasi zawodnicy otrzymali z rąk przewodniczącego p. Zbigniewa Janowskiego pamiątkowy puchar i medale. Nie obyło się także bez słodkiego poczęstunku.

Po sportowych emocjach wszyscy uczniowie przybyli na mecz mogli skorzystać z okazji i zwiedzić pobliską jednostkę wojskową i uczestniczyć w pokazie sprzętu znajdującego sie na jej wyposażeniu. Największą atrakcją była możliwość przejażdżki transporterem opancerzonym. Uśmiechy na twarzach naszych podopiecznych świadczyły, że impreza była bardzo udana.

Zdjęcia z zawodów zawdzięczamy p. Katarzynie Kuś. Więcej fotografi można znaleźć na naszym profilu na Facebook.

 

Galeria

 

 

29 maja 2014 r.

 

 

 

 29 maja 2014 r. w naszej placówce odbył się III Integracyjny Festyn "Serce dla dziecka". Pomimo niesprzyjającej pogody, większość zaplanowanych atrakcji odbyła się zgodnie z planem. Gościliśmy m.in.  Wicemarszałka woj. lubelskiego p. Krzysztofa Grabczuka, młodzież z ZSO nr 1 w Chełmie, szkoły w Sielcu, przedstawicieli policji, straży pożarnej, straży granicznej, grupę rekonstrukcyjną z Janowa, p. Janusza z grupy motocyklistów "Niedźwiedzie Wschodu" i wielu innych miłych gości. Uczestnicy festynu mieli możliwość obejrzenia części artystycznej: przedstawienia "Czerwony kapturek" w wykonaniu koła teatralnego "7 życzeń", występu zespołów dzieci z ORT, grupy tanecznej "Chochliki", zespołu "Wędrownicy" oraz przedstawienia "Bzzz bzzz bzzz" w wykonaniu nauczycieli naszej placówki.

Moc atrakcji uzupełniły: pokaz dogoterapii, loteryjka fantowa, pokaz baniek mydlanych, turnieje plastyczny i karaoke, malowanie twarzy, turniej gier na konsoli X-box, zjeżdżalnia i trampolina. Wszyscy uczestnicy mogli spróbować pysznej grochówki, kiełbasek z grilla a na deser otrzymać słodki poczęstunek i lody ufundowane przez przedstawiciela Rady Rodziców, p. Henryka Skrzypkowskiego.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom naszej  imprezy: Urzędowi Marszałkowskiemu w Lublinie, firmom Zomar i Fino, MPGK w Chełmie oraz panu, który przygotował i poprowadził pokaz baniek mydlanych.

Dziękujemy także wszystkim osobom, które czynnie pomogły w przygotowaniu festynu. Do zobaczenia za rok !


Obszerniejsza dokumentacja fotograficzna naszej imprezy znajduje się na naszym profila na Facebook.

 

 Galeria

 

 

22 maja 2014 r.


 

W dniu 22 maja najmłodsi podopieczni naszej Placówki pojechali na wycieczkę do Trojanowa zwiedzać Farmę Iluzji. Atrakcją Farmy był ,,Tunel Zapomnienia", ,,Latająca chata tajemnic" czy ,,Lewitujący kran". Każdy zrobił też  zdjęcie swojej głowy na talerzu, ale jak to uczynił to ciii... tajemnica. Zdradzić jedynie możemy, że wszyscy w doskonałych humorach, cali i zdrowi wrócili do domów. Polecamy Farmę Iluzji wszystkim.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszym Facebookowym profilu.

 

 

22 maja 2014 r.

 

 

     22 maja 2014r w naszej szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez panie: mgr Beatę Bornus- Chmielewską, Położną Oddziałową Oddziału Ginekologiczno Położniczego w Chełmie i mgr Beatę Żółkiewską, Pielęgniarkę Naczelną w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Chełmie, na temat profilaktyki zachorowań na raka szyjki macicy. Nasza placówka uczestniczy w ramach działań Szkolnego Koła PCK, którego opiekunem jest p. Katarzyna Kuś w Ogólnopolskim Programie edukacyjnym „Wybierz Życie- Pierwszy Krok”. Celem spotkania z młodzieżą było przedstawienie zagrożenia rakiem szyjki macicy i innych chorób wywołanych zakażeniem wirusem HPV, motywowanie kobiet do poddawania się regularnym badaniom profilaktyczny prze całe życie, dostarczenie informacji o świadczeniodawcach wykonujących badania cytologiczne.

     W tym samym dniu mieliśmy również przyjemność  gościć mgr  Wiesławę Szaniawską, Przewodniczącą Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Chełmie, która spotkała się  z klasami IV-VI przybliżając tematykę higieny i zdrowia. Pamiętajmy , że właściwe, regularne zabiegi pielęgnacyjne mogą uchronić nas przed wieloma chorobami oraz zapewnić dobre samopoczucie każdego dnia. Dlatego regularnie dbajmy o toaletę naszego ciała, gdyż ma ona ogromny wpływ na kondycję, a nawet poprawę naszych warunków zdrowotnych. Wiedza o tym, jak ważna dla zdrowia jest odpowiednia higiena osobista, pozwoli ustrzec się nam przed chorobami i nieprzyjemnymi sytuacjami.

 

Galeria

 

 

18 maja 2014 r.


 

„Dzieci Dzieciom”


W niedzielę, 18 maja 2014 w Zespole Szkół w Stawie odbył się VIII Festyn „Dzieci Dzieciom” na rzecz Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia. Impreza była połączeniem różnego rodzaju występów młodych artystów, licytacji, pokazów i wielu innych atrakcji. Nie zabrakło tam i nas. SOSW w Chełmie wystawiło pokaźną ekipę, która chciała wspomóc hospicjum. Zorganizowaliśmy loteryjkę fantową, sprzedaż wyrobów artystycznych i wypieków, występ grupy teatralnej „7 życzeń” i malowanie twarzy.


Galeria

 

 

16 maja 2014 r.

 

 

16 maja 2014 r.  w naszej szkole odbyła się impreza profilaktyczna „PaTrzmy na siebie sercem” organizowana w ramach realizacji Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.  Głos w profilaktyce zabrały grupy Patowiczów z województwa lubelskiego poprzez prezentację spektakli teatralnych:

 • „Upadam wraz ze śniegiem” – grupa PaT z Krasnegostawu,
 • „Odlot” - uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Chełmie,
 • „Szklana pogoda” – grupa PaT z Ludwina,
 • Przedstawienie bez tytułu - grupa Pat z Wilkołaza
 • „Sen” – grupa PaT z Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie.

     Warunki pogodowe nie pozwoliły grupie PaT z Chełma zagrać etiudy edukacyjno – profilaktycznej pt. „Poczekalnia”.

W imprezie uczestniczyli:

 • p. Monika Szlagowska - Kierownik Oddziału Zamiejscowego w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie,
 • p. Edyta Fidecka - Wicedyrektor Wydziału Wspierania Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Lublinie,
 • p. Jolanta Gierasimiuk - Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Chełm,
 • inspektor Zbigniew Grochmal - Komendant Miejski Policji w Chełmie,
 • podinsp. Mariusz Rozwód - Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie,
 • mł.asp. Ewa Czyż - Komenda Miejska Policji  w Chełmie,
 • sierż. Agnieszka Koszuk-Janicka - Komenda Miejska Policji  w Chełmie.

     Spotkanie to było kolejną lekcją oddziaływania profilaktycznego – młodzi ludzie, poprzez język teatru  pokazali właściwą drogę życia, po której bez nałogów i uzależnień będą zmierzać do celu. Jednocześnie była to okazja do wspólnej zabawy,  rozmów i zacieśniania więzi pomiędzy PaTowiczami z województwa lubelskiego.

        Organizatorzy przedsięwzięcia – nasza grupa teatralna wraz z opiekunami: p. Magdaleną Terpiłowską i p. Andrzejem Kuczurą bardzo dziękują wszystkim za udział  w imprezie. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji spotkania składają na ręce podinsp. Mariusza Rozwoda – koordynatora działań PaT na Lubelszczyźnie.

 

Galeria