Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

Rok szkolny 2016/2017

8 czerwca 2017 r. odbyło się spotkanie integracyjne uczniów i  rodziców klasy
II i I szkoły podstawowej przygotowane z okazji Święta Rodziny. Hasło spotkania brzmiało Bezpiecznie odpoczywam z rodziną, a celem było wspólne świętowanie Dnia Rodziny, integracja rodzin ze społecznością szkolną  oraz promocja zdrowego, bezpiecznego stylu życia. Dzieci wspólnie z rodzicami pod kierunkiem wychowawców swoich klas wyruszyły
w fantazyjną podróż nad morze. Przed wyprawą przypomniały sobie zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz zabrały potrzebne rzeczy ( koło ratunkowe, kremy z filtrem, wodę mineralną, parasol, okulary). Po odbyciu podróży „ pociągiem” znalazły się na jednej
z nadmorskich plaż. Od razu przystąpiły do wykonania czapek, które miały chronić przed słońcem  oraz posmarowały twarz kremem z filtrem. W dalszej części spotkania dzieci wspólnie z rodzicami uczestniczyły  w zabawach ze spadochronem, pokonywały plażowy tor przeszkód, puszczały bańki mydlane, wykonywały rzeźby z piasku oraz szukały  skarbu pirata. W drugiej części spotkania było wspólne grillowanie, słodki poczęstunek oraz wręczenie przygotowanych upominków.

Całe spotkanie przebiegało w miłej, radosnej atmosferze i dostarczyło wszystkim wielu przyjemnych wrażeń i wzruszeń. Spotkanie przygotowała i poprowadziła pani Barbara Kostrobała przy współpracy z panią Iwoną Grądz,  a zrealizowane było w ramach Projektu Szkoła  Promująca Zdrowie.

Święto rodziny
czytaj więcej

7 czerwca 2017 roku odbyła się  ekstremalna wycieczka do Piask koło Lublina w ramach programów

z zakresu polityki społecznej dla miejskich jednostek organizacyjnych w 2017 roku „Poczuj w sobie moc”.

 Dla uczniów gimnazjum i klas ponadgimnazjalnych zorganizowano przejażdżkę autem 4x4 po malowniczym Szlaku Jana III Sobieskiego, połączoną ze zwiedzaniem zabytków regionu, pozostałości po rodzinie Sobieskich z opisem historycznym. Atrakcyjność wycieczki zapewniły sporty i dyscypliny ekstremalne, podczas których konieczna była współpraca wszystkich uczestników, co w konsekwencji wpłynęło na zwiększenie integracji w grupie. Jazda po wzniesieniach, wertepach, wznoszące się kłęby kurzu oraz nieograniczone możliwości na trasie to prawdziwa gratka dla każdego ucznia pragnącego podnieść poziom adrenaliny i spędzić czas aktywnie bez używek. Ponadto podczas spotkania prawie każdy z uczniów wziął udział w zabawie zespołowej w Paintballa. Przetrwanie zależało tylko od wsparcia przyjaciół. Po ciężkiej przeprawie każdy uczeń mógł odpocząć przy grillu. Wycieczka była działaniem profilaktycznym, która miała na celu przedstawienie alternatywnych, różnorodnych, atrakcyjnych dla młodzieży sposobów na spędzanie wolnego czasu. W ten sposób mogły zostać zaspokojone ich potrzeby podobne do tych, które skłaniają ich do sięgania po substancje psychoaktywne. Organizatorami wycieczki były panie: Agnieszka Jędruszczak i Katarzyna Daoudi.

Ekstremalna wycieczka
czytaj więcej

8 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 w ramach programów z zakresu polityki społecznej dla miejskich jednostek organizacyjnych w 2017 roku „poczuj w sobie moc” zaplanowano spotkanie ze specjalistą do spraw nieletnich „Jakie zagrożenia kryją wakacje – prawne aspekty zażywania środków odurzających”. Działanie zorganizowano w ramach Akcji ogólnoszkolnej  pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Na podstawie prezentacji multimedialnej uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi wiadomościami na temat konsekwencji prawnych używania i nadużywania substancji odurzających. Ponadto funkcjonariusze Policji sierż. sztab. Katarzyna Kaszuba i st. sierż. Andrzej Kulbicki odpowiadali na pytania zadawane przez młodzież.  Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał ulotkę na temat bezpiecznych wakacji. Osobami odpowiedzialnymi za spotkanie była pani Agnieszka Jędruszczak i Katarzyna Daoudi.

Jakie zagrożenia kryją wakacje – prawne aspekty zażywania środków odurzających
czytaj więcej

      Miło nam poinformować, że uczennica klasy I ogr. ZSZ   - Sylwia Leszczyńska zajęła II miejsce w XVI Wojewódzkim Konkursie Twórczości „Zawsze niech będzie słońce”  - organizowanym przez SOSW w Zamościu i Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” . Jesteśmy dumni z sukcesu Sylwii, gdyż na konkurs  - formę literacką 39 nauczycieli z 24 placówek województwa lubelskiego zgłosiło 137 prac uczniów.

     Bohaterką opowiadania, które napisała Sylwia, jest dziewczynka, której znajomość z niepełnosprawnym chłopcem pomogła odnaleźć cele i wartości życia. Sylwię do konkursu przygotowała Pani Magdalena Terpiłowska.

Sukces Sylwii!
czytaj więcej

Po raz kolejny 7 czerwca 2017 roku odbyła się IV Miejska Integracyjna Spartakiada Dzieci i Młodzieży. Młodzi sportowcy startowali w konkurencjach lekkoatletycznych takich jak: bieg na 60, 100 i 400 metrów, rzut piłeczką palantową, rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca, skok w dal z rozbiegu, rzut oszczepem, pchnięcie kulą. Celem imprezy była popularyzacja lekkiej atletyki jako dyscypliny sportu osób niepełnosprawnych, rozwijanie i kształtowanie pozytywnych cech osobowości zawodników poprzez współzawodnictwo sportowe.

IV Miejska Integracyjna Spartakiada Dzieci i Młodzieży
czytaj więcej