Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

Rok szkolny 2016/2017

Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły, Sylwia Leszczyńska zajęła I miejsce w międzyszkolnym konkursie na opowiadanie o tematyce przyrodniczej „Jestem jedynie puzzlem w przyrodzie”. Konkurs organizowany był przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie oraz przez Stowarzyszenie Lokalna Akcja na Rzecz Środowiska Ziemi Chełmskiej. Sylwia napisała swoją pracę pod kierunkiem p. Magdaleny Terpiłowskiej. 

 

Opowiadanie Sylwii do pobrania w formacie .doc

 „Jestem jedynie puzzlem w przyrodzie”
czytaj więcej

1 grudnia 2016 w naszej szkole odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy pod hasłem  „Jestem bezpieczny w niebezpiecznym świecie” . Celem  konkursu było przypomnienie zagrożeń bezpieczeństwa  we współczesnym świecie oraz sprawdzenie poziomu wiedzy uczniów na temat znajomości zasad postępowania w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu ucznia. 

„Jestem bezpieczny w niebezpiecznym świecie”
czytaj więcej

Dnia 1 grudnia 2016 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie odbyły się II Miejskie Integracyjne Zawody Rowerowe na Trenażerze Multimedialnym. W sportowej zabawie z Mikołajem w ramach projektu szkolnego “Sportowy wolontariat dziecięcy z CEMEX” Fundacji CEMEX “Budujemy Przyszłość” oraz  Miejskiego Zespołu do Spraw Integracji spotkały się drużyny rowerowe dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych z Miasta Chełm. 

II Miejskie Integracyjne Zawody Rowerowe na Trenażerze Multimedialnym
czytaj więcej

30 listopada 2016r. w sali gimnastycznej Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej Nr 1 w Chełmie odbyły się szkolne potyczki w unihokeja.
Do zawodów przystąpili uczniowie szkół zawodowych i gimnazjum.

TURNIEJ UNIHOKA
czytaj więcej

Chcąc zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania 8 listopada przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Jest to program skierowany do szkół podstawowych, który ma na celu uświadomienie dzieciom istoty przygotowywania zdrowych posiłków.

Uczniowie klas I - III szkoły podstawowej z wielkim entuzjazmem przystąpili do Akcji. Wspólnie z wychowawcami i rodzicami nasi mali kucharze przygotowali smaczny i zdrowy posiłek. Na naszych „stolikach śniadaniowych” znalazły się: owocowe krążki, twarożek warzywny, kolorowe kanapki, sałatki owocowo - warzywne. Nie zabrakło również wody, soków oraz napojów mlecznych.

         Akcja dostarczyła dzieciom nie tylko większej wiedzy na temat znaczenia śniadań w diecie ucznia, lecz również dużo wrażeń i pozytywnych emocji. Dzieci zrozumiały jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie, aby prawidłowo funkcjonował ich organizm. Była to również okazja do integracji klas jako zespołu oraz lekcja kulturalnego i higienicznego spożywania  posiłków.

Śniadanie daje moc!
czytaj więcej