Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

Dn. 27.04.2016 r. grupa teatralna "7 życzeń" wzieła udział w imprezie integracyjnej pt. "Ja też mam talent". Tym razem odwiedziliśmy niezwykle gościnny Puchaczów, gdzie zagraliśmy przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka". Nasi aktorzy spisali się na medal. Wszystkim uczestnikom i gościom obecnym na spotkaniu integracyjnym nasz występ bardzo się podobał. Otrzymaliśmy już kolejne zaproszenia na występy, od szkół uczestniczących w imprezie. Opiekunami koła "7 życzeń" są M. Kukor, A. Kuczura i A. Kosiniec

Ja też mam talent
czytaj więcej

21 kwietnia 2016 r uczniowie kasy II ZSZ o profilu ogrodniczym ( Dawid Wilgocki, Patryk Ignaciuk, Katarzyna Jałocha) i III ZSZ (Angelika Kicińska, Anna Porębska, Piotr Mazur ) wzięli udział w XIV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Ogrodniczej, zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr1 w Lublinie pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu było: utrwalenie wiedzy i umiejętności z zakresu ogrodnictwa, przygotowanie uczniów do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, wymiana doświadczeń, integracja z uczniami i nauczycielami innych placówek, promowanie kierunku ogrodnik.

 Konkurs podzielono na dwa etapy: w pierwszym zawodnicy wykonywali zadanie praktyczne „Wegetatywne rozmnażanie roślin doniczkowych”, w drugim rozwiązywali zadania teoretyczne, czyli: rozpoznawanie pospolitych chwastów, podział i zastosowanie środków ochrony roślin, technologia uprawy warzyw- nawożenie, rozpoznawanie wiosennych roślin ozdobnych, technika w ogrodnictwie i bhp przy pracach ogrodniczych. Dodatkowo ocenianym zadaniem konkursowym było wykonanie plakatu pt. „Owady- przyjaciele i wrogowie ogrodnika”.

Nasi zawodnicy uzyskali I i II miejsce. Otrzymaliśmy nagrody i pamiątkowe dyplomy. Podczas konkursu panowała bardzo serdeczna atmosfera. Do konkursu uczniów przygotowały: p. Katarzyna Kuś, p. Anna Bartochowska, p. Beata Hozer.

XIV Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ogrodniczej
czytaj więcej

22 kwietnia został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „ Polska – to moja Ojczyzna”, który adresowany był do klas I-III SP. W konkursie udział wzięła Szkoła Podstawowa Nr 4
z Chełma, Szkoła Podstawowa Nr 7 z Chełma oraz Szkoła Podstawowa Nr 12 z Chełma. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali laureatami.

Prace pokonkursowe zostały wyeksponowane w Chełmskiej Bibliotece Pedagogicznej.  Wystawę można oglądać w dniach 22 kwietnia - 13 maja 2016 roku.

Organizatorami konkursu była pani M. Chmielewska- Puch i A. Dobrowolska

Konkurs Plastyczny „ Polska – to moja Ojczyzna”
czytaj więcej
  • Petycja w sprawie kształcenia uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.

Prosimy, osoby zgadzające się z treścią petycji o podpis i rozpropagowanie jej wśród znajomych.

 

Treść petycji

13 kwietnia 2016r. odbyły się coroczne szkolne rozgrywki w tenisa stołowego. Zainteresowanie uczniów zawodami było duże. Do potyczek przystąpili uczniowie szkół zawodowych, gimnazjum i szkoły podstawowej. Zawodnicy zostali podzieleni na trzy kategorie: chłopcy starsi, chłopcy młodsi, dziewczęta.

 Rywalizacja była niezwykle zacięta. Każdy chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Do ostatnich chwil trudno było przewidzieć, jakie lokaty zajmą uczniowie.

X TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
czytaj więcej

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2015"

Megamatma