Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

 

10 lutego 2015 r.


 

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową. W roku 2015 DBI obchodzony był 10 lutego pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”.

Nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

 

 

 

 

Rok Szkoły Zawodowców


Minister edukacji narodowej ogłosiła rok szkolny 2014/2015 Rokiem Szkoły Zawodowców. Ministerstwo Edukacji Narodowej - w związku z tą decyzją - zaplanowało szereg działań usprawniających szkolnictwo zawodowe:

 • dopasowanie kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy,

 • uelastycznienie ścieżek zdobywania kwalifikacji,

 • pomoc uczniom i rodzicom w planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej,

 • wsparcie kadry szkół w profesjonalnej realizacji zadań,

 • podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego,

 • poprawa jakości i efektywności kształcenia zawodowego.   

 

 

15 grudnia 2014 r.


 

Ostatni  tydzień przed świętami  Bożego Narodzenia oprócz nauki, pełen był kolęd, życzeń i uśmiechu. 15 grudnia klasa  II ZSZ ogrodnicza wraz z wychowawcą p. Kasią Kuś, przygotowała klasową Wigilię. Od samego rana pełną parą trwały przygotowania. Każdy starał się pomagać, wszyscy z zapałem nakrywali do stołu. Dzięki wspólnej pracy wiele osób zbliżyło się do siebie, nic tak przecież nie łączy ludzi jak przedświąteczne zajęcia: ubieranie choinki, krojenie ciasta, dekorowanie sali. Efekt wspólnej pracy był zachwycający: sala była wprost wypełniona świątecznymi zapachami i kolorami. Świąteczna atmosfera zagościła u nas na dobre. Na Wigilię przybyła p. dyrektor Iwona Brzuchala oraz  zaproszeni goście. Z pewnością były to magiczne chwile, podczas których każdy z nas zapomniał o sporach i o tym, co złe.

 

Galeria

 

 

11 grudnia 2014 r.


 

Dnia 11 grudnia 2014 roku odbyło się podsumowanie projektów z profilaktyki uzależnień:

 • „Bliżej rodziny – dalej od uzależnień” zadanie realizowane w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w 2014 roku pod kierunkiem pani Agnieszki Bagińskiej i pani Małgorzaty Łogosz,
 • „Uzależnieniom STOP" zadanie realizowane w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w 2014 roku pod kierunkiem pani Małgorzaty Matysek – Wróblewskiej i pani Agnieszki Pasiecznej.

Na podsumowaniu gościliśmy przedstawiciela Komendy  Miejskiej Policji w Chełmie panią st. sierż. Agnieszkę Koszuk – Janicką.

Podczas uroczystości przedstawiono działania związane z całym przedsięwzięciem w formie prezentacji multimedialnej. Zorganizowano wystawę Szkolnego Konkursu Klasowego na hasło przewodnie, wierszyk lub rymowankę z zakresu profilaktyki uzależnień. Na zakończenie uroczystości wystąpił zespół taneczny „Chochliki”, wszyscy obecni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 

Galeria

 

 

1 - 5 grudnia 2014 r.

 

 

W dniach 01-05.12.2014 roku odbyła się Szkolna Akcja Antynikotynowa pod hasłem „Wybieram witaminy zamiast nikotyny!”, który został zorganizowany w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w 2014 roku. Głównym celem akcji było zaangażowanie dzieci i młodzieży do działań profilaktycznych. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach profilaktycznych „Papierosy – fakty i mity” z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej przygotowanej przez pana Piotra Czarneckiego - realizatora  programu wczesnej interwencji „FreD goes net”. Na apelu szkolnym został rozstrzygnięty szkolny konkurs klasowy na hasło przewodnie, wierszyk lub rymowankę z zakresu profilaktyki uzależnień. Wszystkie klasy zdobyły tytuł laureata konkursu i otrzymały słodki upominek. Ponadto na korytarzu szkolnym wywieszono sentencje na temat palenia papierosów oraz listę osób zobowiązujących się do niepalenia papierosów. Za organizację akcji odpowiedzialne były panie Agnieszka Bagińska, Małgorzata Łogosz i Małgorzata Piskorska.

 

Galeria 

 

 

9 grudnia 2014 r.


 

9 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne podsumowujące projekt „PaT pomysłem na siebie” realizowany w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w 2014 r. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: pani podinspektor Wioletta Pawluk - Naczelnik Wydziału Prewencji Policji Miejskiej w Chełmie , Katarzyna Wygiera - inspektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Chełm, asp. Ewa Czyż oraz sierż. Agnieszka Koszuk-Janicka z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Podczas spotkania nasza szkolna grupa teatralna PaT zaprezentowała swój głos w sprawie profilaktyki poprzez formy teatralne – przedstawienie „Sen”, premierowy spektakl „Codziennie umieram” oraz zaprezentowany wspólnie z chełmską grupą PaT spektakl „Sekret”. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania przez młodzież chełmskich gimnazjów swoich uczuć, przeżyć i refleksji na uzależnień – zwycięzcy Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Narkotyki – teraźniejszość bez przyszłości” zaprezentowali swoje prace literackie. Były to Oliwia Seroczyńska i Monika Suprewicz z Gimnazjum nr 2 w Chełmie.
Spotkanie udowodniło, że nasi uczniowie znaleźli swój pomysł na siebie - jest nim Program PaT – Profilaktyka a Ty.

 

Galeria

 

 

21 listopada 2014 r.


 

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, uchwalony w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju.


W tym dniu w naszej szkole przygotowano drzewko życzliwości i pozdrowień, na którym każda klasa miała okazję przykleić swój listek i życzyć każdemu coś miłego. Ponadto zorganizowano też pocztę życzliwości. Każdy uczeń i nauczyciel mógł napisać list. Akcja została przyjęta z wielkim entuzjazmem. Do organizacji działań włączył się też Samorząd Uczniowski. Uczniowie roznosili uśmiechnięte buźki. Na korytarzu można było także zatrzymać się na chwilę i poczytać mądre sentencje na temat życzliwości. Za organizację odpowiedzialne były panie: A. Bagińska, M. Łogosz, M. Piskorska, A. Połczyńska, A. Radzięciak i J. Bulska. 

 

19 listopada 2014 r.


 

    19 listopada 2014 r. uczniowie klas zawodowych wzięli udział w konkursie  wiedzy „Palenie albo zdrowie – wybór należy do Ciebie” .  Konkurs odbył się z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, a jego celem było przypomnienie wiadomości na temat negatywnych skutków zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych palenia papierosów oraz zmotywowanie uczniów do podejmowania prawidłowych decyzji prozdrowotnych.

     Największą wiedzą wykazała się uczennica klasy III kuch.  - Monika Zawadzka,  II miejsce zajął Patryk Tokarski – kl. III kuch., III miejsce przypadło Piotrowi Mazurowi – kl. II ogr.
    Tego dnia odbyły się tez obrady jury konkursu plastycznego „Pożegnanie z dymkiem”. Pierwsze miejsce w konkursie zajęli:

 • Barbara Karasiewicz, kl. II-III G ZTE, praca wykonana pod kierunkiem p. Małgorzaty Łogosz
 • Patrycja Iwaniuk, kl. II-III G ZTE, praca wykonana pod kierunkiem p. Małgorzaty Łogosz
 • Katarzyna Wróblewska, kl. II-III g. ZTE, praca wykonana pod kierunkiem p. Marii Turewicz
 • Przemysław Kubiak, kl. V, praca wykonana pod kierunkiem p. Małgorzaty Łogosz
 • Rafał Sawa, kl. V, praca wykonana pod kierunkiem p. Małgorzaty Łogosz
 • Albin Matysiak - kl. III G, praca wykonana pod kierunkiem p. Magdaleny Terpiłowskiej
 • Konrad Szykuła, kl. III G, praca wykonana pod kierunkiem  p. Magdaleny Terpiłowskiej

     Konkursy przygotowała w ramach realizacji Programu Promocji Zdrowia Magdalena Terpiłowska, która składa podziękowania wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy włączyli się w akcję profilaktyki antynikotynowej.

 

 

14 listopada 2014


 

14 listopada 2014 r. w naszej szkole odbyło się jesienne spotkanie ze zdrowiem  na temat: „Zdrowo odżywiam się jesienią”. Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady zdrowego odżywiania się  w okresie jesiennym. Wykazali się wiedzą na temat zdrowego odżywiania budując model zdrowego żywienia – talerz zdrowia, układali zdrowy jadłospis dla ucznia oraz rozpoznawali jesienne warzywa i owoce za pomocą smaku, dotyku i węchu.

      Spotkanie zorganizowały p. Barbara Kostrobała i p. Magdalena Terpiłowska w ramach realizacji Programu Promocji Zdrowia.

 

 

 

Listopad 2014


 

Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez zespół teatralny "7 życzeń". Produkcja powstała na konkurs "Tesco dla Szkół". Film reżyserował p. Andrzej Kuczura. Wystąpili: Agnieszka Zawadzka, Katarzyna Kędzierska, Agnieszka Bachanek, Andżelika Wróbel, Patryk Tokarski i Mariusz Borzemski. Przy produkcji pomagały panie: Ewa Marzec-Przyłucka i p. Barbara Misiak. Życzymy miłego odbioru, a już od 17 listopada prosimy o głosy na nasz film na stronie TESCO DLA SZKÓŁ

 

Tutaj oglądamy

 

 

30 października 2014 r.

 

 

Dnia 30 października 2014 roku odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Leśne duszki” zorganizowanego przez p. Agnieszkę Dobrowolską i p. Mariolę Nyszko.

Celem konkursu było  kreatywne wykorzystanie materiałów przyrodniczych, którymi obdarza nas Jesień. Uczestnikami konkursu (16 osób) było przedszkole, klasy I-V SP dla dzieci z autyzmem oraz dzieci z nauczania indywidualnego. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

Laureaci:

Katarzyna Sarzyńska, Grzegorz Szelest, Mateusz Wróblewski, Jakub Iwko, Kacper Giza, Katarzyna Wróblewska, Mariola Danielak, Julian Czachorowski, Damian Iwko, Konrad Gałecki, Kinga Szewczak, Daniel Skrzypa, Martyna Kasprzak, Klaudia Szymańska, Damian Białowąs, Michał Grzegorczyk

 

Galeria

 

 

30 października 2014 r.

 

II Zjazd Absolwentów


 

30 października 2014 r. w naszym ośrodku odbył się II Zjazd Absolwentów. W samo południe zaczęli przybywać pierwsi goście. Po rejestracji i wpisie do księgi pamiątkowej, każdy uczestnik zjazdu otrzymał pakiet pamiątkowych gadżetow.

Spotkanie absolwentów odbyło się w sali gimnastycznej. Uczestnicy zjazdu po wprowadzeniu pocztu sztandarowego odśpiewali hymn szkolny. Uroczystość otworzyła p. Dyrektor Małgorzata Kwiecińska witając serdecznie wszystkich przybyłych gości. Po krótkim przemówieniu absolwenci mogli obejrzeć występy wychowanków naszego ośrodka. Wystąpili: soliści zespołu „Wędrownicy” – opiekun Jolanta Konopko, zespół tańca „Chochliki” (Małgorzata Matysek-Wróblewska i Magdalena Chmielewska-Puch) oraz  artyści z koła teatralnego „7 życzeń” w bajce „Czerwony kapturek” (opiekunowie: Andrzej Kuczura i Magdalena Kukor). Został wyświetlony film przedstawiający nasz ośrodek i codzienną pracę z dziećmi i młodzieżą, zaś na zakończenie można było obejrzeć multimedialny pokaz zdjęć z 50-letniej historii naszej szkoły.

Powróciły wspomnienia z minionych lat. Przy kawie i ciastkach oraz gorącym posiłku czas płynął bardzo szybko. Rozmowom i wspomnieniom nie było końca.

Głównym sponsorem naszej imprezy było Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „O uśmiech dziecka” pod przewodnictwem p. prezes Jolanty Konopko. Dekorację przygotował zespół pod kierunkiem p. Agnieszki Milichiewicz, zaś słodki poczęstunek i gorący posiłek zapewniły klasy kucharskie pod kierunkiem p. Jolanty Fabian i Magdaleny Studzińskiej.  Nad całością czuwał zespół ds. promocji placówki.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu. Do zobaczenia na kolejnym zjeździe!

 

Galeria

 

 

30 października 2014 r.


 

W dniu 30 października 2014 roku w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie  odbyło się sympozjum naukowe, podczas którego podsumowano wyniki XI edycji konkursu krajobrazowego lubelskiego kuratora oświaty pod hasłem: „Kształtujemy tożsamość krajobrazu”.

Dyrektorzy Szkół rozumnie kształtujących krajobraz oraz placówek zainteresowanych powiązaniem dydaktyczno-wychowawczych statutowych zadań z działalnością środowiska lokalnego, uczniowie i nauczyciele wysłuchali referatów przygotowanych przez pracowników naukowych: Wskaźniki i standardy jakości krajobrazu w świetle europejskiej konwencji krajobrazu (prof. dr hab. Tadeusz Chmielewski, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie), Wolność i ograniczenia człowieka w systemie przyrodniczo-antropogenicznym (dr Jadwiga Michalczyk).

Z satysfakcją przypominamy, że Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie od dziesięciu lat uczestniczy w konkursie i jest pierwszą szkołą  w naszym mieście, która już w 2005 roku uzyskała zaszczytny tytuł Szkoły Rozumnie Kształtującej Krajobraz. Komisja konkursowa doceniła walory estetyczne i edukacyjne ogrodu stworzonego przez uczniów i w 2008 roku uhonorowała placówkę Kryształową Malwą.

 W podziękowaniu za wieloletnie uczestniczenie w konkursie i promowanie tworzenia ogrodów przyszkolnych placówka otrzymała cenne nagrody o wartości tysiąca złotych, a zdjęcia „ogrodu sercem tworzonego...” znalazły się w okolicznościowej publikacji wydanej przez Kuratorium Oświaty w  Lublinie  i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Koordynatorki projektu panie Beata Hozer i Anna Bartochowska  otrzymały podziękowania od Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zaangażowanie w realizację zadań związanych z wieloletnim organizowaniem międzyszkolnego konkursu pod hasłem: „Kształtujemy tożsamość krajobrazu” i podejmowanie trudu w kształtowaniu u uczniów właściwych postaw wobec środowiska i przyrody.

Udział w konkursie dostarczył niezapomnianych przeżyć wszystkim jego uczestnikom. Przyczynił się też do pogłębienia wiedzy i umiejętności uczniów, a szkołę wzbogacił w nowe rośliny, co wpłynęło niewątpliwie na upiększenie jej otoczenia.

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim życzliwym osobom, które wspierały nasze działania dzieląc się z nami roślinami. W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy udział w kolejnej, już XII edycji konkursu krajobrazowego. Marzy nam się stworzenie w szkolnym ogrodzie mini- ogrodu botanicznego – miejsca i zapału z pewnością  nam nie zabraknie. 

 

                                                                                                    Beata Hozer

                                                                                                    Anna Bartochowska

Galeria

 

 

29 października 2014 r.

 

„Wszyscy jedzą jabłka- jedz i Ty!”

 

 

 

Dnia 29 października 2014r w ZWiPPP nr 1  odbyła się uroczystość szkolna promująca polskie owoce i zdrowy styl życia „Wszyscy jedzą jabłka- jedz i Ty!”, zainicjowana przez p. Katarzynę Kuś i      p. Iwonę Zubilewicz.  Przedsięwzięcie uświetniła swoją obecnością p. Alicja Bork , Naczelnik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Chełmie. Nadrzędnym celem imprezy było zachęcenie uczniów do spożywania owoców i ich przetworów jako źródła witamin, uświadomienie wartości odżywczych owoców dla prawidłowego rozwoju, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się, rozbudzanie fantazji i wyobraźni twórczej oraz integracja społeczności szkolnej. Podczas uroczystości rozstrzygnięto konkurs plastyczny  „Wszyscy jedzą jabłka- jedz i Ty!” , na który wpłynęło 45prac. Uczestnicy stosowali przeróżne formy i techniki . Jury najbardziej ujęła przestrzenna forma, „jabłoń” klasy I gimnazjum ZTE wykonana pod kierunkiem p. Agnieszki Szponar. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy , ponadto wszystkie prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym i stronie internetowej szkoły

Jury w składzie: p. Dyrektor Małgorzata Kwiecińska, p. Wicedyrektor Iwona Brzuchala, p. Monika Nafalska, wyłoniły laureatów konkursu plastycznego:

I miejsce:

- klasa I gimnazjum ZTE (p.k p. Agnieszki Szponar),

- Kasia Wróblewska kl. III gimnazjum  ZTE (p.k. p.Małgorzaty Łogosz),

II miejsce:

-Konrad Szykuła  kl. III gimnazjum (p.k. p. Magdaleny Terpiłowskiej),

-klasa IV-VI ZTE (p.k. p. Agnieszki Szponar),

- klasa IV-V (p.k. p. Małgorzaty Łogosz),

III miejsce:

- Piotr Prokop klasa I gimnazjum ZTE (p.k. p. Małgorzaty Łogosz),

- Anna Porębska II ZSZ ogrodnicza (p.k. p. Katarzyny Kuś),

- Marlena Drozd II ZSZ ogrodnicza (p.k. p. Katarzyny Kuś).

Wyróżnienia:

- Marcin Radzicki klasa II- III gimnazjum ZTE (p.k. p. Katarzyny Skibińskiej),

-Patrycja Iwaniuk II- III gimnazjum ZTE (p.k. p. Małgorzaty Łogosz),

- Przemek Kubiak klasa IV-V (p.k. p. Anety Gołębiowskiej),

- Ola Danieluk klasa III PdP ( p.k. p. Małgorzaty Piskorskiej),

- Łukasz Królikowski klasa III PdP (p.k. p. Marii Turewicz),

- Jakub Iwko klasa IV- V autystyczna ( p.k. p. Marioli Jędruszczak),

- Kacper Giza klasa IV- V B autystyczna ( p.k. p. Anny Mięsiak, p. Wiolety Grzywna),

-klasa II-III PdP (p.k. Małgorzaty Matysek Wróblewskiej)

 

Uczestnicy konkursu   o tematyce kulinarnej mieli wykonać dowolną potrawę z  jabłek, następnie zaprezentować ją podczas uroczystości szkolnej. A były to przepyszne ciasta, racuchy, soki, drożdżówki, owocowe koreczki, jabłka zapiekane z żurawiną, dżemy. Po degustacji potraw jury w składzie: p. Alicja Bork, p. Małgorzata Kwiecińska, p. Iwona Brzuchala postanowiło wyróżnić wszystkie dzieła kulinarne nagrodami i dyplomy. Potrawy były  bardzo smaczne i przygotowane estetycznie. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom , wychowawcom internatu i uczniom biorącym udział w konkursie za propagowanie spożywania polskich jabłek- „Wszyscy jedzą jabłka- jedz i Ty”.


Galeria

 

 

25 października 2014 r.


Wizyta w Policealnej Szkole Kosmetycznej25 października 2014 r., grupa uczennic z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 6, podczas wizyty w Policealnej Szkole Kosmetycznej, wzięła udział w zajęciach z zakresu kosmetologii i wizażu. Dzięki uprzejmości Dyrektora placówki Pana Roberta Lipińskiego dziewczęta mogły dosłownie "na własnej skórze" przekonać się jak wyglądają współczesne techniki wykonywania profesjonalnego makijażu, masażu twarzy, jak również dowiedzieć się wielu cennych informacji dotyczących higieny skóry. Pani prowadząca zajęcia, jak również studentki, bardzo chętnie służyły pomocą i odpowiadały na wszystkie pytania. Czas spędzony w szkole, chociaż to była sobota, upłynął uczestniczkom w miłej i pełnej humoru atmosferze. W związku z dużym zainteresowaniem tematyką zajęć, w przyszłości planujemy kolejne wyjścia do w/w placówki.

Andrzej Kosiniec

 

Galeria

 

 

20 - 24 października 2014 r.


Szkolny Tydzień Profilaktyki pod hasłem „Tak marzeniom! Nie uzależnieniom!”

 

 

W dniach 20-24.10.2014 roku odbył się Szkolny Tydzień Profilaktyki pod hasłem „Tak marzeniom! Nie uzależnieniom!”, który został zorganizowany w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w 2014 roku. Głównym celem akcji było zaangażowanie dzieci i młodzieży do działań profilaktycznych. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach plastycznych „Moje marzenia”, w zajęciach profilaktycznych „Włącz myślenie - nie bądź mordercą na drodze” z wykorzystaniem filmu „Pijesz, jedziesz, giniesz” przygotowanego przez KMP w Chełmie, w zajęciach profilaktycznych „Dzieci w sieci”, w zajęciach profilaktycznych „HIV/AIDS. Im więcej wiesz, tym mniej ryzykujesz” oraz w warsztatach tanecznych i profilaktycznych z panem Piotrem Czarneckim - realizatorem  programu wczesnej interwencji „FreD goes net”. Ponadto młodzież uczestniczyła w spotkaniu pod hasłem „Zamiast ćpać wolę kibicować” z panem Tomaszem Wieczorkiem. Na apelu szkolnym został rozstrzygnięty szkolny konkurs klasowy na hasło przewodnie, wierszyk lub rymowankę z zakresu profilaktyki uzależnień. Wszystkie klasy zdobyły tytuł laureata konkursu i otrzymały słodki upominek.

 Organizatorzy:

A. Bagińska, M. Łogosz, M. Piskorska, A. Połczyńska

 Galeria

 

 

 

23 października 2014 r.

 

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy „Jestem bezpieczny”

 

 

23 października 2014 r.  już po raz siódmy odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Wiedzy „Jestem bezpieczny”. W tym roku przebiegał pod hasłem „Jestem bezpieczny w domu”. W konkursie uczestniczyli uczniowie z:

 • klasy Vb Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi,
 • klasy Va Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7,
 • klasy Va Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi,
 • oraz uczniowie z klasy VI naszej szkoły.

       Wszystkie zespoły wykazały się dużą wiedzą z zakresu zasad bezpieczeństwa obowiązujących w domu. Zaprezentowały też swoje umiejętności z zakresu bezpiecznego korzystania ze sprzętu gospodarstwa domowego poprzez wykonanie tostów, soku owocowo-warzywnego, kisielu i koktajlu truskawkowego. Wszystkie drużyny zajęły I miejsca.

    Podczas spotkania odbyło się też rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Jestem bezpieczny w domu”. I miejsca zajęli:

 • Julia Aleksiejuk - Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi,
 • Magdalena Puk – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi,
 • Jakub Mielniczuk – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

   Konkursy zorganizowały p. Barbara Kostrobała i p. Magdalena Terpiłowska w ramach Programu Promocji Zdrowia.

 

Galeria

 

 

22 października 2014 r.

 

 

    22 października 2014 r. uczniowie ze szkolnej grupy teatralnej PaT mieli okazję zaprezentować swój głos w sprawie uzależnień wychowankom Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu. Nasi uczniowie zaprezentowali przedstawienie „Sen” oraz dołączyli do obsady spektaklu „Sekret” chełmskiej grupy PaT.  Niezwykła cisza panująca podczas wszystkich przedstawień była dowodem na to, że działania profilaktyczne poprzez formy teatralne są dla młodzieży atrakcyjną lekcją przestrogi.

 

Galeria

 

 

14 października 2014 r.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej 2014

 

Kolejny raz obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej i kolejny raz jest to dzień pełen wzruszeń, ale też radości. Cudowne występy uczniów , dobre słowo ze strony Dyrekcji i Rady Rodziców, atmosfera uroczystości, dodają skrzydeł nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

 

Za to, że jednak i że pomimo
za to, że z sercem, za to że z nami
za dni zdobione szczęścia chwilami
za tę cierpliwość z duszą rozdartą
i za tę wiarę, że jednak warto
DZIĘKUJEMY.

Ewa Marzec-Przyłucka

 

Galeria

 

 

7 października 2014 r.

Wizyta w Schronisku dla zwierzątDnia 7 października  2014 r. klasa III SP dla dzieci z autyzmem z wychowawczynią p. Agnieszką Dobrowolską i klasa IV-V dla dzieci z autyzmem z wychowawczynią p. Magdaleną Chmielewską – Puch odwiedziła chełmskie schronisko dla zwierząt. Inicjatorką wyjazdu była p. Marta Bednarska z Zespołu Rewalidacyjno- Terapeutycznego. Całą grupę wspomagały podczas wyjazdu panie Monika Pietrzak, Kinga Gawłowska i Anna Tomasik. Przed wyjazdem każde dziecko przyniosło prezent dla czworonoga:   karmę, smycz, miskę itp. W czasie wizyty uczniowie bardzo przejęli się losem przebywających tam zwierząt. Chętnie powrócą do schroniska aby wspomóc go karmą lub innymi  niezbędnymi rzeczami, które są potrzebne do jego funkcjonowania.

 

Galeria

 

 

6 października 2014 r.


 

6 października 2014 r uczniowie klasy II ZSZ ogrodniczej wraz wychowawczynią, p. Katarzyna Kuś zorganizowali ognisko integracyjne. Pogoda, a przede wszystkim humory dopisywały. Ognisko zostało rozpalone, kiełbaski upieczone (niektórzy zjedli na surowo, bo nie mogli się doczekać) i ze smakiem pochłonięte w przeciągu kilku minut. 
Przy okazji ujawniły się talenty nie tylko sportowe ale też: "Dusze towarzystwa", "Drzewołazy", "Amatorzy CO2" a także "Leniwce pospolite"  i "Sprinterzy drogowi". Znakomita atmosfera ogniska przyczyniła się do lepszego poznania kolegów i koleżanek.

 

Moja szkoła 
Szkoła to miejsce wspaniałe,
Choć każdy ma zmartwienia niemałe.
Mimo wielu zmagań i trudów
Nikt nie umiera tutaj z nudów.

Są tu nasi przyjaciele.
Każdy z nas ma ich tu wiele.
Są rozterki i miłości.
U każdego coś w sercu gości.

Ale szkoła to też nauka,
Wiedza, mądrość i rozsądek,
Dużo pracy, wytrwałości,
Warto, być kimś wielkim w przyszłości.

Katarzyna Kuś

 Galeria

 

 

Jesienne pejzaże


 

I do nas zawitała jesień. Cudowna, złota i taka bajkowa.

 

Klon krwawy i żółta lipa
liście, listeczki sypią.
Zrzuca je ptak lecący,
strąca osa niechcący.

Wiatrowi na płacz się zbiera,
że liście się poniewiera;
chodzi dołem
i górą i zbiera je oburącz,
i płacze nad nimi deszczem,
po gałęziach je mokrych wiesza.

Nic z tego ... Oczywiście.
Potem mówią, że wiatr zrywa liście.
Kazimiera Iłłakowiczówna

 

Oto kilka zdjęć autorstwa Marcina Kolano wykonanych pod kierunkiem Ewy Marzec-Przyłuckiej. Ma chłopak oko ;)


Galeria zdjęć

 

 

1 października 2014 r.

 

Otrzęsiny 2014

 


   

Jak co roku do braci internackiej dołączyło kilka nowych osób. Aby być pełnoprawnym członkiem społeczności musieli przejść chrzest bojowy i udowodnić, że zasługują na zaszczytny tytuł mieszkańca internatu.


My kocury pokładowe
Przysięgamy na swą głowę,
Chlubą być dla Internatu
Służyć siostrze, służyć bratu.
W pokojach czystość zachować,
Panią, pana swego szanować.
Wszystko w stołówce zjadać,
Nie marudzić, nic nie gadać.
Myć codziennie całe ciało,
By w pokojach nie śmierdziało.
Regulamin znać do bólu,
O dziesiątej chodzić lulu.
Chwalić Internatu jasność,
Choćby czasem światło zgasło.
Uroczyście przysięgamy,
Że danego słowa dotrzymamy.
A kto przysięgi nie dochowa,
Niech go zawsze boli głowa.
I niech myśli biedak marny
Jaki spotka go los czarny.


    „Koty” dzielnie wypełniały powierzone zadania i po wielu próbach przekonali starych mieszkańców internatu, że mogą dołączyć do naszego grona. Otrzęsiny przygotowały panie: Katarzyna Skibińska i Aneta Gołębiowska.

 

Więcej zdjęć na profilu Facebook

 

 

26 września 2014 r.

 

 

Podczas zebrania z Rodzicami w dniu 26 września 2014 r. nasza szkolna grupa teatralna PaT wystawiła przedstawienie pt. „Sen”. Celem występu było inspirowanie rodziców do pogłębiania wiedzy z zakresu profilaktyki uzależnień oraz nakłanianie ich do częstej rozmowy na ten temat z własnymi dziećmi. W przedstawieniu udział wzięli: Agnieszka Zawadzka, Katarzyna Kędzierska, Agnieszka Bachanek, Angelika Wróbel, Milena Gaik oraz Mateusz Fornal. Przedstawienie zostało zrealizowane w ramach projektu „PaT pomysłem na siebie”.

 

 

 

25 września 2014 r.

 

 

    25 września 2014 r. w naszej szkoły odbyły się warsztaty z udziałem przedstawiciela Policji Miejskiej w Chełmie nt. „Jestem bezpieczny w drodze do szkoły”. Celem zajęć było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w drodze do szkoły,

    Spotkanie poprowadziła p. Barbara Kostrobała w ramach realizacji Programu Promocji Zdrowia oraz programu rządowego „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.

 

 

 

23 września 2014 r.

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2014/2015

 

W dniu 23 września 2014 roku zostały przeprowadzone Wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas gimnazjum i klas zawodowych głosowali  na swoich kandydatów. Uczestnikom wyborów przypomniano cele i działania Samorządu Uczniowskiego.

Po zapoznaniu się planami  poszczególnych kandydatów w zakresie samorządności na terenie szkoły, uczniowie biorący udział w wyborach mogli oddać tylko jeden głos na swojego faworyta.

W wyniku głosowania wybrano:

Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Mateusza Fornala

Zastępców Przewodniczącego- Katarzynę Kędzierską oraz Grzegorza Cywińskiego

Sekcję Kulturalno – Oświatową -Iwona Mielniczuk , Patrycja Kwiatuszewska  Sekcję Porządkową  - Piotr Mazur , Angelika Kicińska

 

 

Gratulujemy i życzymy dobrej współpracy!

Opiekunowie S.U

 

 

 

19 września 2014 r.


 

Wycieczka do rodzinnego parku tematycznego,, Magiczne ogrody” w Janowcu

 

W dniu 19.09.2014 roku uczniowie grup rewalidacyjno-wychowawczych i klasy IV autystycznej wraz z rodzicami i nauczycielami pojechali do pierwszego w Polsce ogrodu sensorycznego. Ogród ten podzielony jest na krainy, a każda z krain oferuje inne atrakcje, zaplanowane tak, by wspierały rozwój zmysłów i wyobraźni dziecka. Gdy przekroczyliśmy bramę Magicznych Ogrodów staliśmy się częścią niezwykłego świata, zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Wśród drzew, kwitnących krzewów i kwiatów schronienie znalazły olbrzymie gąsienice, smoki, skrzaty Bulwiaki, wróżki Smużki, magiczne ptaki, psotliwe Mordole
i dzielnie strzegące ogrodu Krasnoludy. Polecamy wszystkim.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej magicznej podróży.

 

Galeria

 

 

4 września 2014 r.


 

Poznanie własnej „małej ojczyzny” czyli miasta- Chełma, to obowiązek każdego z nas. Wiedzą o tym uczniowie klasy II ZSZ ogrodniczej, którzy z wychowawczynią , p. Katarzyną Kuś wybrali się na wycieczkę 4.09.2014. Odwiedziliśmy  najważniejsze miejsca i zabytki Chełma: Bazylikę pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Bramę Uściługską, Dzwonnicę, tzw. Wysoką Górkę, pomnik Jana Pawła II, stare miasto: Pomnik Poległych za Ojczyznę, Studnię Miejską. Pogoda i humory dopisywały! Nasze miasto jest piękne!!!

 

Galeria

 

 

8 czerwca 2014 r.


 

W niedzielę, 08.06.2014 wychowankowie wraz z nauczycielami naszego ośrodka wzięli udział we wspaniałym festynie „Rodzina naszym dobrem”, zorganizowanym przez Rade Osiedla Zachód, radnych T. Łańcuckiego, A. Tofila oraz Kościół Chrześcijan Baptystów, Kościoła Zielonoświątkowego, ZSO nr7 i Studium Medyczne. Nasi uczniowie zaprezentowali się w przedstawieniu „Czerwony Kapturek” oraz układzie tanecznym. Atrakcji, radości, dobrej zabawy oraz  wielu pozytywnych emocji było co niemiara, o czym świadczą zadowolone miny naszych uczniów.

 

Galeria

 

 

3 czerwca 2014 r.


 

Z okazji Dnia Dziecka, jak co roku, reprezentacja uczniów naszej szkoły rozegrała mecz piłki siatkowej z nauczycielami. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Pierwszy set należał do podopiecznych. Drugi do nauczycieli. Jednak to uczniowie okazali się lepsi i wygrali spotkanie. Gratulujemy!