Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

 

8 czerwca 2014 r.


 

W niedzielę, 08.06.2014 wychowankowie wraz z nauczycielami naszego ośrodka wzięli udział we wspaniałym festynie „Rodzina naszym dobrem”, zorganizowanym przez Rade Osiedla Zachód, radnych T. Łańcuckiego, A. Tofila oraz Kościół Chrześcijan Baptystów, Kościoła Zielonoświątkowego, ZSO nr7 i Studium Medyczne. Nasi uczniowie zaprezentowali się w przedstawieniu „Czerwony Kapturek” oraz układzie tanecznym. Atrakcji, radości, dobrej zabawy oraz  wielu pozytywnych emocji było co niemiara, o czym świadczą zadowolone miny naszych uczniów.

 

Galeria

 

 

3 czerwca 2014 r.


 

Z okazji Dnia Dziecka, jak co roku, reprezentacja uczniów naszej szkoły rozegrała mecz piłki siatkowej z nauczycielami. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Pierwszy set należał do podopiecznych. Drugi do nauczycieli. Jednak to uczniowie okazali się lepsi i wygrali spotkanie. Gratulujemy!

 

 

30 maja 2014 r.


 

W dniu 30 maja w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej, jak co roku odbył się mecz drużyny naszej placówki z zawodnikami NOSG Chelm. Zawody te organizowane sa m.in. dzięki przewodniczącemu fundacji "Wszystko dla dziecka" p. Zbigniewowi Janowskiemu oraz komendantowi NOSG w Chelmie. W tym roku mecz  był bardzo zacięty i emocjonujący. Po trzymającym w ciągłym napięciu widowisku, pojedynek zakończył się zwycięstwem naszej drużyny. OSW Chełm - NOSG Chełm 10:9

Nasi zawodnicy otrzymali z rąk przewodniczącego p. Zbigniewa Janowskiego pamiątkowy puchar i medale. Nie obyło się także bez słodkiego poczęstunku.

Po sportowych emocjach wszyscy uczniowie przybyli na mecz mogli skorzystać z okazji i zwiedzić pobliską jednostkę wojskową i uczestniczyć w pokazie sprzętu znajdującego sie na jej wyposażeniu. Największą atrakcją była możliwość przejażdżki transporterem opancerzonym. Uśmiechy na twarzach naszych podopiecznych świadczyły, że impreza była bardzo udana.

Zdjęcia z zawodów zawdzięczamy p. Katarzynie Kuś. Więcej fotografi można znaleźć na naszym profilu na Facebook.

 

Galeria

 

 

29 maja 2014 r.

 

 

 

 29 maja 2014 r. w naszej placówce odbył się III Integracyjny Festyn "Serce dla dziecka". Pomimo niesprzyjającej pogody, większość zaplanowanych atrakcji odbyła się zgodnie z planem. Gościliśmy m.in.  Wicemarszałka woj. lubelskiego p. Krzysztofa Grabczuka, młodzież z ZSO nr 1 w Chełmie, szkoły w Sielcu, przedstawicieli policji, straży pożarnej, straży granicznej, grupę rekonstrukcyjną z Janowa, p. Janusza z grupy motocyklistów "Niedźwiedzie Wschodu" i wielu innych miłych gości. Uczestnicy festynu mieli możliwość obejrzenia części artystycznej: przedstawienia "Czerwony kapturek" w wykonaniu koła teatralnego "7 życzeń", występu zespołów dzieci z ORT, grupy tanecznej "Chochliki", zespołu "Wędrownicy" oraz przedstawienia "Bzzz bzzz bzzz" w wykonaniu nauczycieli naszej placówki.

Moc atrakcji uzupełniły: pokaz dogoterapii, loteryjka fantowa, pokaz baniek mydlanych, turnieje plastyczny i karaoke, malowanie twarzy, turniej gier na konsoli X-box, zjeżdżalnia i trampolina. Wszyscy uczestnicy mogli spróbować pysznej grochówki, kiełbasek z grilla a na deser otrzymać słodki poczęstunek i lody ufundowane przez przedstawiciela Rady Rodziców, p. Henryka Skrzypkowskiego.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom naszej  imprezy: Urzędowi Marszałkowskiemu w Lublinie, firmom Zomar i Fino, MPGK w Chełmie oraz panu, który przygotował i poprowadził pokaz baniek mydlanych.

Dziękujemy także wszystkim osobom, które czynnie pomogły w przygotowaniu festynu. Do zobaczenia za rok !


Obszerniejsza dokumentacja fotograficzna naszej imprezy znajduje się na naszym profila na Facebook.

 

 Galeria

 

 

22 maja 2014 r.


 

W dniu 22 maja najmłodsi podopieczni naszej Placówki pojechali na wycieczkę do Trojanowa zwiedzać Farmę Iluzji. Atrakcją Farmy był ,,Tunel Zapomnienia", ,,Latająca chata tajemnic" czy ,,Lewitujący kran". Każdy zrobił też  zdjęcie swojej głowy na talerzu, ale jak to uczynił to ciii... tajemnica. Zdradzić jedynie możemy, że wszyscy w doskonałych humorach, cali i zdrowi wrócili do domów. Polecamy Farmę Iluzji wszystkim.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszym Facebookowym profilu.

 

 

22 maja 2014 r.

 

 

     22 maja 2014r w naszej szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez panie: mgr Beatę Bornus- Chmielewską, Położną Oddziałową Oddziału Ginekologiczno Położniczego w Chełmie i mgr Beatę Żółkiewską, Pielęgniarkę Naczelną w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Chełmie, na temat profilaktyki zachorowań na raka szyjki macicy. Nasza placówka uczestniczy w ramach działań Szkolnego Koła PCK, którego opiekunem jest p. Katarzyna Kuś w Ogólnopolskim Programie edukacyjnym „Wybierz Życie- Pierwszy Krok”. Celem spotkania z młodzieżą było przedstawienie zagrożenia rakiem szyjki macicy i innych chorób wywołanych zakażeniem wirusem HPV, motywowanie kobiet do poddawania się regularnym badaniom profilaktyczny prze całe życie, dostarczenie informacji o świadczeniodawcach wykonujących badania cytologiczne.

     W tym samym dniu mieliśmy również przyjemność  gościć mgr  Wiesławę Szaniawską, Przewodniczącą Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Chełmie, która spotkała się  z klasami IV-VI przybliżając tematykę higieny i zdrowia. Pamiętajmy , że właściwe, regularne zabiegi pielęgnacyjne mogą uchronić nas przed wieloma chorobami oraz zapewnić dobre samopoczucie każdego dnia. Dlatego regularnie dbajmy o toaletę naszego ciała, gdyż ma ona ogromny wpływ na kondycję, a nawet poprawę naszych warunków zdrowotnych. Wiedza o tym, jak ważna dla zdrowia jest odpowiednia higiena osobista, pozwoli ustrzec się nam przed chorobami i nieprzyjemnymi sytuacjami.

 

Galeria

 

 

18 maja 2014 r.


 

„Dzieci Dzieciom”


W niedzielę, 18 maja 2014 w Zespole Szkół w Stawie odbył się VIII Festyn „Dzieci Dzieciom” na rzecz Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia. Impreza była połączeniem różnego rodzaju występów młodych artystów, licytacji, pokazów i wielu innych atrakcji. Nie zabrakło tam i nas. SOSW w Chełmie wystawiło pokaźną ekipę, która chciała wspomóc hospicjum. Zorganizowaliśmy loteryjkę fantową, sprzedaż wyrobów artystycznych i wypieków, występ grupy teatralnej „7 życzeń” i malowanie twarzy.


Galeria

 

 

16 maja 2014 r.

 

 

16 maja 2014 r.  w naszej szkole odbyła się impreza profilaktyczna „PaTrzmy na siebie sercem” organizowana w ramach realizacji Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.  Głos w profilaktyce zabrały grupy Patowiczów z województwa lubelskiego poprzez prezentację spektakli teatralnych:

 • „Upadam wraz ze śniegiem” – grupa PaT z Krasnegostawu,
 • „Odlot” - uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Chełmie,
 • „Szklana pogoda” – grupa PaT z Ludwina,
 • Przedstawienie bez tytułu - grupa Pat z Wilkołaza
 • „Sen” – grupa PaT z Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie.

     Warunki pogodowe nie pozwoliły grupie PaT z Chełma zagrać etiudy edukacyjno – profilaktycznej pt. „Poczekalnia”.

W imprezie uczestniczyli:

 • p. Monika Szlagowska - Kierownik Oddziału Zamiejscowego w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie,
 • p. Edyta Fidecka - Wicedyrektor Wydziału Wspierania Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Lublinie,
 • p. Jolanta Gierasimiuk - Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Chełm,
 • inspektor Zbigniew Grochmal - Komendant Miejski Policji w Chełmie,
 • podinsp. Mariusz Rozwód - Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie,
 • mł.asp. Ewa Czyż - Komenda Miejska Policji  w Chełmie,
 • sierż. Agnieszka Koszuk-Janicka - Komenda Miejska Policji  w Chełmie.

     Spotkanie to było kolejną lekcją oddziaływania profilaktycznego – młodzi ludzie, poprzez język teatru  pokazali właściwą drogę życia, po której bez nałogów i uzależnień będą zmierzać do celu. Jednocześnie była to okazja do wspólnej zabawy,  rozmów i zacieśniania więzi pomiędzy PaTowiczami z województwa lubelskiego.

        Organizatorzy przedsięwzięcia – nasza grupa teatralna wraz z opiekunami: p. Magdaleną Terpiłowską i p. Andrzejem Kuczurą bardzo dziękują wszystkim za udział  w imprezie. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji spotkania składają na ręce podinsp. Mariusza Rozwoda – koordynatora działań PaT na Lubelszczyźnie.

 

Galeria

 

 

13 maja 2014 r.


 

„Dbam o czystość i zdrowie”


      13.05.2014podczas apelu szkolnego odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego  „DBAM O CZYSTOŚĆ I ZDROWIE”, organizowanego przez p. Katarzynę Kuś.

Celem konkursu było umożliwienie uczniom NASZEJ SZKOŁY zaprezentowania swojego talentu plastycznego, rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej w ramach realizacji programu SK PCK.  Uczestnicy konkursu wykonali prace w dowolnym formacie wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika itp.). Uczestnicy konkursu, a było ich 34,otrzymali dyplomy a zwycięzcy, nagrody rzeczowe. Ponadto wszystkie prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Jury konkursu, p. Agnieszka Bagińska i p. Katarzyna Sarzyńska biorąc pod uwagę: oryginalność kompozycji, jakość artystyczną i estetyczną, zgodność tematyczną  i pomysłowość wyróżniły następujących uczestników:

I miejsce

-  Mateusz Wróblewski kl. IV autystyczna,

- Mariola Danielak kl. III PdP,

- Aleksander Jałocha kl. I-III ZTE,

II miejsce

- Patrycja Iwaniuk kl. I-III ZTE,

- Przemysław Wiśniewski kl. I- III PdP,

- Anna Porębska kl. I ZSZ,

III miejsce

- Mateusz Ćwir kl. I-III ZTE,

- Łukasz Zygmuntowicz kl. IV-V,

- Justyna Kapyś kl. I-III ZTE ,

-Weronika Matuszewska kl. III PdP.

 

Galeria

 

 

8 maja 2014 r.


 

Konkurs Ekologiczny w Chełmskim Ośrodku


W czwartek 8 maja 2014 roku w Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Chełmie odbył się XIV Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ekologicznej, który wszedł już do tradycji imprez szkolnych. W tym roku zadania konkursowe uwzględniały tematykę realizowaną w ramach zajęć edukacji ekologicznej w zakresie ochrony powietrza oraz wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie i degradację środowiska.

            W konkursie   brały udział 3-osobowe drużyny z  ośrodków specjalnych z naszego województwa: z Lublina, Zamościa i Chełma. Konkurs składał się z pięciu części. Uczniowie  udzielali odpowiedzi na pytania ekologiczne,  rozpoznawali i opisywali niekonwencjonalne źródła energii, rozwiązywali krzyżówkę ekologiczno-przyrodniczą, prezentowali pracę plastyczną  na temat :  „Czyste powietrze- zdrowie lepsze” i śpiewali  piosenkę o tematyce ekologicznej lub przyrodniczej.

            Konkursowi od lat towarzyszy motto: „Nadszedł czas, aby zrozumieć, że przyroda bez człowieka będzie istniała, ale człowiek bez przyrody nie”.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji była troska o czyste powietrze.

            Przebieg konkursu nadzorowało 3 osobowe jury w składzie: pani Aneta Parol ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu, pani Monika Łój przedstawiciel Oddziału Terenowego Chełm Zespołu  Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz pani Anna Barbarska z SOSW nr 1 w Lublinie.

Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Na szczególną uwagę zasługują oryginalne prace plastyczne i bardzo pouczające hasła i komentarze dotyczące ochrony powietrza m. in.: „Czyste powietrze- zdrowie lepsze”,   „Wszystkim jest wesoło, gdy powietrze czyste wkoło”.

Po  podliczeniu punktów przyznano następujące lokaty:

I miejsce- drużyna z Lublina

II miejsce- drużyny z Zamościa i Chełma

            Nagrody indywidualne i zespołowe ufundował Wydział Ochrony Środowiska UM Chełm, , Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „O Uśmiech Dziecka” w Chełmie,   Spółdzielczy Zakład Pracy Chronionej SPIN, piekarnia H2D Drygiel, Misiurski z Woli Uhruskiej, Oddział Terenowy Chełm  Zarządu Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz firma „Twój Dom-Twój Ogród.”

            Konkurs  zorganizowały  nauczycielki  ZWiPPP nr 1 w Chełmie Anna Bartochowskai Beata Hozer.


Galeria

 

 

8 maja 2014 r.


 

Konkurs Plastyczny pod patronatem Rektora PWSZ w Chełmie prof. dr hab. Józefa Zająca „Dbam o bezpieczeństwo domu, w szkole i na ulicy”

 

Katedra Pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych „Dbam o bezpieczeństwo w domu, szkole i na ulicy”. Konkurs odbył się pod patronatem JM Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie prof. dr hab. Józefa Zająca. Celem konkursu było kształtowanie postaw pozwalających uczniom na budowanie poczucia własnego bezpieczeństwa; rozwijanie zainteresowań i umiejętności plastycznych; rozbudzanie postawy twórczej oraz promowanie młodych talentów.

Uczeń kl. IV-V - Patryk Dzwonkowski wykonał pracę plastyczną pod kierunkiem pani Małgorzaty Łogosz i zdobył I miejsce. Uczennica kl. I autystycznej - Kinga Szewczak otrzymała wyróżnienie za pracę wykonaną pod kierunkiem pani Marioli Nyszko.

8 maja 2014 roku  odbyło  się  uroczyste  wręczenie nagród  i  dyplomów w Instytucie Matematyki i Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

 

Galeria

 

Informacja o projekcie:

Projekt Dobry staż - lepszy START jest współfinansowany przez Unię Europejskąz Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał LudzkiPriorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, na podstawie umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, pełniącym rolę Instytucji Pośredniczącej II stopnia. Liderem projektu jest TAWA Taurogiński Waldemar. Partnerzy to: Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie (Partner 1.) i Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie (Partner 2.). Biuro projektu mieści się w Chełmie, plac Łuczkowskiego 15. Wsparciem zostanie objętych 228 uczniów/uczennic, którzy będą uczestniczyć w stażu letnim i praktykach w okresie od maja 2014 roku do czerwca 2015 roku.


Pliki do pobrania znajdują się w zakładce "Projekty edukacyjne" - Dobry staż-lepszy START

 

 

7 maja 2014 r.


 

W dniu 7 maja 2014 roku o godz. 9.00 odbyło się spotkanie z pracownikami  Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie. Celem było uświadomienie dzieciom i młodzieży różnorodności działań strażaka podczas pełnienia służby, popularyzowanie zasad bezpiecznego zachowania oraz właściwego postępowania w przypadku występowania różnego rodzaju zagrożeń. Dzięki życzliwości panów Strażaków nasi uczniowie mogli oglądać samochody i sprzęt pożarniczy oraz motorówkę. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia  do wozu strażackiego  i karetki pogotowia oraz próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru. Osobami odpowiedzialnymi za zorganizowanie wycieczki była pani Agnieszka Bagińska, Małgorzata Piskorska i pani Małgorzata Łogosz.


Galeria

 

 

6 maja 2014 r.6 maja 2014 roku miały miejsce warsztaty przyrodnicze pt. „W słowach kilku o wydrze, bobrze i wilku…”. Gościem i zarazem prowadzącym był Pan Paweł Łapiński – pracownik Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Młodzież zainteresowana tematyką przyrodniczą wysłuchała bardzo ciekawej pogadanki o wilku – drapieżnym ssaku z rodziny psowatych, który zamieszkuje również tereny Lubelszczyzny. Po raz pierwszy na warsztatach przyrodniczych wystąpił w roli współprowadzącego uczeń klasy III ZSZ ogrodniczej – Marcin Chmielowiec, który do spotkania przygotował się bardzo rzetelnie: samodzielnie opracował prezentację multimedialną o wilku i dodatkowo opowiedział o nim swoim kolegom i koleżankom szkolnym. Pełna pochwała za wiedzę przyrodniczą i odwagęJ

Notatka o tym spotkaniu pojawiła się nawet na stronie Chełmskiego Oddziału Terenowego Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych:

 

http://www.parki.lubelskie.pl/aktualnosci/_1/80.html

 

organizator spotkania: P. Ania Wierzbicka


 

 

6 maja 2014 r.


 

I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy „Recepta na zdrowie”

 

        6 maja 2014 r. odbył się w naszej placówce I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy pod hasłem „Recepta na zdrowie”. W konkursie uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi „Akademia Małego Księcia”, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 oraz reprezentacja naszej placówki z klasy IV-V. Głównym celem konkursu było sprawdzenie wiedzy uczniów na temat zasad zdrowego stylu życia oraz zachęcanie do stosowania tych zasad w życiu codziennym.  Uczniowie przypomnieli sobie wiadomości z zakresu zasad higieny osobistej, zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa, profilaktyki uzależnień.  Wykonywali też ćwiczenia ruchowe oraz prezentowali wiersze i piosenki promujące zdrowy styl życia. Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą i zajęły równorzędne I miejsca.

     Podczas spotkania odbyło się też rozstrzygnięcie I Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Zdrowie radością życia”. Pierwsze miejsca zajęli:

 • Jakub Hyjek, kl. IV „a” Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7, praca wykonana pod kierunkiem  p. Agnieszki Jaroszek, p. Edyty Bubiłek – Wójcik,
 • Patrycja Chmielewska, kl. IV „b”  Szkoła Podstawowa nr 4  z Oddziałami Integracyjnymi, praca wykonana pod kierunkiem p. Edyty Rudnik,
 • Patryk Dzwonkowski, kl. IV-V Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1, praca wykonana pod kierunkiem  p. Małgorzaty Łogosz,
 • Sylwia Rękas , kl. IV-V Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
  nr 1, praca wykonana pod kierunkiem p. Małgorzaty Łogosz.

      Organizatorzy konkursu: p. Barbara Kostrobała i p. Magdalena Terpiłowska serdecznie dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w akcję promocji zdrowego stylu życia.

 

Galeria

 

 

 

28-29 kwietnia 2014 r.W dniach 28-29 kwietnia 2014 roku nasza grupa teatralna PaT uczestniczyła w działaniu PaT/M w Radzyniu Podlaskim, gdzie reprezentacja województwa lubelskiego w połączonej obsadzie PaTowiczów z Chełma, Krasnegostawu, Biłgoraja, Włodawy, Łęcznej, Wilkołaza, Zamościa, Ludwina i Lublina zagrała w spektaklu edukacyjno-profilaktycznym "Sekret". Nasi uczniowie, którzy wzięli udział w tych działaniach to: Mateusz Fornal, Monika Zawadzka, Agnieszka Zawadzka.


Galeria

 

 

25 kwietnia 2014 r.


 

25 kwietnia 2014r uczniowie klas I ZSZ ogr.,II ZSZ ogr., I-III PdP i II gimnazjum uczestniczyli w Dniach Otwartych Koszar w Jednostce Wojskowej 1230 w Chełmie. Mieliśmy okazję obserwować pożegnanie z garnizonem żołnierzy, uczestników XV zmiany Polskiego Kontyngentu w Afganistanie. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, zaprzyjaźnionych instytucji, szkół i stowarzyszeń oraz mieszkańcy garnizonu Chełm jak również kadra dowódcza 1. Brygady. Każdy mógł porozmawiać z żołnierzami, zobaczyć wyposażenie, zapoznać się z różnymi rodzajami broni i posmakować słynnej wojskowej grochówki.

 

Galeria

 

 

25 kwietnia 2014 r.


 

25 kwietnia  2014 r. uczniowie z klas I-VI uczestniczyli w zajęciach warsztatowych nt. „Wiosenne spotkanie ze zdrowiem i ekologią”.  Głównym celem zajęć było zachęcenie uczniów do dbania o własne zdrowie oraz do prowadzenia ekologicznego trybu życia. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zabawach, podczas których rozpoznawali rośliny, zwierzęta, owady i ptaki zwiastujące wiosnę, przypomnieli sobie podstawowe zasady dbania o swoje zdrowie w okresie wiosennym oraz pokazali, że rozumieją potrzebę dbania o środowisko naturalne człowieka. Spotkanie przeprowadziły p. Barbara Kostrobała i Magdalena Terpiłowska w ramach realizacji Programu Promocji Zdrowia.

 

 

 

24 - 30 kwietnia 2014 r.


 

W dn.  24-30 kwietnia 2014 . odbył się w naszej szkole Tydzień dla Zdrowia pod hasłem: „Stop cyberprzemocy”. Głównym celem przedsięwzięcia było uświadomienie uczniom zagrożeń płynących z niewłaściwego wykorzystania  telewizji,  komputera i Internetu.
W ramach akcji organizowane zostały:

 • spotkanie z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Chełmie – sierż.szt. Marcinem Kiczyńskim nt. „Konsekwencje prawne cyberprzemocy”,
 • akcja plakatowa „Stop cyberprzemocy”,
 • zajęcia warsztatowe dla uczniów z Klubu Promocji Zdrowia „Cyberprzemoc - jak być bezpiecznym w Internecie?”
 • godziny wychowawcze nt. „Cyberprzemoc też boli”.

   Rodzice otrzymali ulotki informacyjne „Bezpieczny Internet Twojego dziecka”. Akcja zorganizowana  została w ramach Programu Promocji Zdrowia przez p. Barbarę Kostrobała i Magdalenę Terpiłowską.

 

 

 

24 kwietnia 2014 r.


 

24 kwietnia 2014 roku, na scenie Chełmskiego Domu Kultury, odbył się wspaniały koncert poświęcony kanonizacji Ojca Świętego, Jana Pawła II, przygotowany przez Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Chełmie. Koncert przypomniał nam sylwetkę Naszego Papieża, jego naukę, przesłanie z jakim zwracał się do ludzi. Uczniowie i nauczyciele z chełmskich szkół, w tym także naszej, przez swoje zaangażowanie i świetne wykonania, skłonili mieszkańców miasta do refleksji, zadumy. Już w najbliższą niedzielę czeka nas wielkie święto – Kanonizacja Jana Pawła II.


Galeria

 

 

16 kwietnia 2014 r.


 

W naszej szkole już wiosennie i wielkanocnie. Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną  w klasie I i II ZSZ ogrodniczej oraz I-III PdP panował uroczysty nastrój. Sami zgodnie z polską tradycją przygotowaliśmy: jaja, sałatki, ciasta.  Za dekoracje posłużyły nasze koszyczki wielkanocne, które przystrajaliśmy dzień wcześniej. Podzieliliśmy się jajkiem, złożyliśmy sobie życzenia i rozpoczęliśmy biesiadowanie przy wspólnym stole. Naszą uroczystość zaszczyciła swoją obecnością pani dyrektor Iwona Brzuchala.

Tego dnia było w naszej klasie jeszcze fajniej , sympatyczniej niż zwykle.

Uczniowie klas Ii II ZSZ oraz I-III Pdp pod opieką p.Katarzyny Kuś, p.Iwony Skrzypy i p.Iwony Grądz

 

Galeria

 

 

10 kwietnia 2014 r.


 

10 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny „Wielkanocne symbole”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych, rozwijanie możliwości twórczych dzieci oraz umiejętności wypowiadania się poprzez działanie plastyczne. Każda drużyna miała za zadanie wykonać pracę plastyczną dowolną techniką w obecności jury.  Nasz zespół w składzie: Patryk Dzwonkowski, Sylwia Rękas i Przemysław Kubiak, zajął I miejsce.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Małgorzata Łogosz.

 

Galeria

 

 

 

10 kwietnia 2014 r.


 

     10 kwietnia 2014 r. odbyła się publiczna prezentacja projektu edukacyjnego realizowanego przez klasę I/II gimnazjum pt. „Jak być zdrowym w XXI wieku? – poradnik nastolatka”. Celem projektu było pogłębienie wiedzy uczniów o zdrowym stylu życia poprzez samodzielne gromadzenie, analizowanie i weryfikowanie informacji zawartych w różnych tekstach kultury.

Przez miesiąc uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytanie: Jak należy postępować, by być zdrowym?

     Uczniowie zaprezentowali wykonane przez siebie zadania:

 • grupa I: Prezentacja multimedialna „Młodzież a zagrożenia XXI wieku”
 • grupa II: Prezentacji multimedialna „Moje zdrowie w moich rękach - poradnik nastolatka”
 • grupa III: Konkurs „Zdrowy nastolatek – to Ja i Ty”.

    Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta w trakcie realizacji projektu pozwoli uczniom w przyszłości na dokonywanie świadomych wyborów służących zdrowiu.

      Opiekunem projektu była p. Magdalena Terpiłowska, a realizowany był przy współpracy p. Małgorzaty Matysek-Wróblewskiej.

 

Galeria

    

 

10 kwietnia 2014 r.


 

W ramach Szkolnego Programu Profilaktyki uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Z higieną za pan brat”. Celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia. Dnia 10 kwietnia podczas apelu szkolnego odbyło się uroczyste rozstrzygniecie konkursu oraz wręczenie nagród. Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie były panie Agnieszka Bagińska, Małgorzata Łogosz i Małgorzata Piskorska.


Galeria

 

 

9 kwietnia 2014 r.

 

V WOJEWÓDZKA IMPREZA INTEGRACYJNA POD HASŁEM „JA TEŻ MAM TALENT”

 

9 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół w Puchaczowie odbyła się V Wojewódzka Impreza Integracyjna pod hasłem „Ja też mam talent”. Podczas imprezy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Witaminki”. Uczniowie kl. IV-V szkoły podstawowej wykonali prace plastyczne pod kierunkiem pani Małgorzaty Łogosz. Tytuł laureata otrzymali: Patryk Dzwonkowski, Przemysław Kubiak, Jakub Mielniczuk, Krystian Pietrzak, Sylwia Rękas, Rafał Sawa, Piotr Sawka, Łukasz Zygmuntowicz.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

8 kwietnia 2014 r.

 

Zajęcia w internacie - Pisanki wielkanocne

 

 

Ale jaja

Z obchodami Świąt Wielkanocnych związanych jest wiele zwyczajów ludowych. Dnia 08.04.2014 w internacie SOSW w Chełmie odbyły się zajęcia artystyczne pod kierunkiem pani Marii Pedo. W zajęciach wzięły udział dzieci z klas I-III, IV-VI,, IV ż. Wychowankowie zapoznali się z tradycjami wielkanocnymi. Zaprezentowano technikę zdobienia jajek woskiem. Zajęcia zorganizowały i prowadziły : Anna Mrozowska, Katarzyna Skibińska i Barbara Misiak. Uczestnicy aktywnie i z zaangażowaniem włączyli się do zdobienia jajek, tworząc wspaniałe pisanki.

 

Galeria

 

 

8 kwietnia 2014 r.

 

 

8 kwietnia 2014 r. wspólnie z naszymi koleżankami i kolegami z zaprzyjaźnionych szkół  wyruszyliśmy w „Podróż w świat wartości”. Poszukiwaliśmy pięknego świata, w którym każdy człowiek jest wartością. Okazało się, że uczniowie bardzo dobrze wiedzą, że istnieje taki świat. Dowodem na to były niezwykłe przedstawienia teatralne oraz przepiękne prace plastyczne wykonane przez uczniów. Przedstawienia teatralne:

 • „Księżniczka na ziarnku grochu”” – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi,  
 • „Kolorowo bez agresji i przemocy” - Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi „Razem”,
 • „Sieciomaniak”, Szkoła Podstawowa nr 4  z Oddziałami Integracyjnymi,
 • „Zemsta inaczej” – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Włodawie,
 • „Podróż do Krainy Szczęścia” – ZWiPPP nr 1 

       ukazywały świat, w którym najważniejsze są miłość, przyjaźń, dobroć, radość, tolerancja. Uczniowie słusznie zauważyli, że to my sami tworzymy świat wokół nas, a jego piękno zależy od naszego postępowania wobec innych ludzi i wobec siebie.

         Podczas spotkania odbyło się także rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego. Pierwsze miejsca zajęli:

 • Magdalena Puk - kl. IV b – ZSO nr 1, praca wykonana pod kierunkiem p. Agnieszki Paszko
 • Bartosz Garbacz - kl. V - Niepubliczna Szkoła Podstawowa  z Oddziałami Integracyjnymi „Razem", praca wykonana pod kierunkiem  p. Beaty Jabłońskiej - Łopuszyńskiej
 • Oliwia Wątroba - kl. IV b, Szkoła Podstawowa nr 4  z Oddziałami Integracyjnymi, praca wykonana pod kierunkiem p. Edyty Rudnik.
 • Z naszej placówki pierwsze miejsca zajęli uczniowie, którzy wykonali prace pod  kierunkiem p. Małgorzaty Łogosz: Sylwia Rękas, Patryk Dzwonkowski, Przemysław Kubiak,  Jakub Mielniczuk, Patrycja Iwaniuk, Barbara Karasiewicz oraz  Mateusz Ćwir.

     Spotkanie „Podróż w świat wartości” zorganizowały p. Wanda Chromik i p. Magdalena Terpiłowska w ramach programu przeciwdziałania przemocy.

 

Galeria

 

 

4 - 5 kwietnia 2014 r.

 

 

Koło teatralne "7 życzeń" działające w  Internacie Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej nr 1 w Chełmie, w dniach 4-5 kwietnia 2014 roku uczestniczyło w IV Wojewódzkim Przeglądzie Teatralnym Burs i Internatów organizowanym przez Bursę Szkolna nr 5 w Lublinie. Przegląd jest imprezą pozwalającą przedstawić dorobek grup teatralnych burs i internatów z całego województwa lubelskiego. Młodzież z ZWiPPP nr 1 w Chełmie zaprezentowała się w spektaklu pt.: "W starym kinie". W spektaklu wystąpili: Patryk Tokarski, Agnieszka Zawadzka, Agnieszka Bachanek, Katarzyna Kędzierska, Mariusz Zawadzki. Odtwórca głównej roli, Patryk Tokarski, został wyróżniony nagrodą w kategorii najlepsza kreacja aktorska.

 

Galeria

 

 

2 kwietnia 2014 r.


 

Środa 2 kwietnia, to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu mający na celu uświadomienie społeczeństwu czym jest autyzm i jakie są jego objawy. W naszym mieście ten dzień był obchodzony w szczególny sposób. Z inicjatywy dyrekcji i pracowników Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie, zorganizowaliśmy piknik na Placu Łuczkowskiego poświęcony osobom autystycznym. Obchody święta rozpoczął "niebieski marsz". Podopieczni Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej, pracownicy i rodzice przeszli najpierw ulicami Chełma z ulicy Trubakowskiej na plac Łuczkowskiego. Społeczność naszego miasta miała okazję zapoznać się z metodami pracy z dziećmi, uczestniczyć w pokazowych zajęciach poszczególnych rodzajów terapii, zakupić prace wykonane przez naszych podopiecznych oraz uczestniczyć m.in. w malowaniu twarzy, zabawie na dmuchanym basenie, puszczaniu baniek mydlanych niespotykanych rozmiarów i wielu innych atrakcjach. Na rodziców i opiekunów czekali psycholodzy i pedagodzy, którzy chętnie odpowiadali na pytania.

 

Galeria

 

Galeria zdjęć p. Agnieszki Wojciechowskiej

 

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebook

 

 

28 marca 2014 r.


 

Szkolny Konkurs Wiedzy Matematycznej

dla klas gimnazjalnych

 

W dniu 28.03.2014 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Matematyczno dla klas gimnazjalnych. Organizatorami konkursu były: p. Iwona Skrzypa p. Małgorzata Gawryszek. W konkursie uczestniczyły trzy drużyny z klas gimnazjalnych: klasa I, klasa II, klasa III. Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali zagadki matematyczne, układali domina, odpowiadali na pytania zamknięte i otwarte oraz wyszukiwali informacje z ilustracji. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Marta Dorodzińska, p. Renata Bielak oraz Błażej Mazur uczeń klasy II ZSZ.

 

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce uzyskała klasa III gimnazjum w składzie: Katarzyna Rot i Milena Gaik

II miejsce uzyskała klasa II gimnazjum w składzie: Albin Matysiak i Konrad Szykuła

III miejsce uzyskała klasa I gimnazjum w składzie: Sara Jarmuszyńska  i Katarzyna Krysa

Podsumowanie konkursu odbyło się bezpośrednio po konkursie wiedzy matematycznej.

 

 

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2012"

Mentor YDP Entelo