Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie

Poniedzialek, 29 kwietnia 2024

Plan działań na rzecz poprawy dostępności na rok 2023

Obszar architektoniczny:

• Doposażenie stanowisk pracy dla uczniów - zakup sprzętu dostosowanego do warunków antropometrycznych ucznia.

• Doposażenie biblioteki w stanowiska pracy nauczyciela biblioteki szkolnej oraz stanowiska pracy uczniów.

• Doposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej - zakup sprzętu z regulowaną wysokością: kozetka, krzesło, stół z regulowanym kątem nachylenia blatu.

Obszar cyfrowy:

• Dostosowanie strony internetowej i BIP do wymagań w zakresie dostępności cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej.

• Przeprowadzenie audytu cyfrowego.

• Aktualizowanie na bieżąco deklaracji dostępności.

Obszar informacyjno-komunikacyjny:

• Doposażenie biblioteki w lektury szkolne oraz inne wybrane książki w formacie audiobooków oraz e-booków.

• Szkolenie kadry pedagogicznej i niepedagogicznej na temat „Metody i formy likwidacji barier komunikacyjnych i informacyjnych”.

• Szkolenie kadry pedagogicznej na temat „Tworzenie tekstów łatwych do czytania i zrozumienia (Easy to Read and Understand, ETR)”.

• Wprowadzenie/wdrożenie procedury udostępniania informacji i niezbędnych materiałów w druku powiększonym, alfabecie Braille’a lub w wersji elektronicznej.

• Wprowadzenie procedury gwarantującej przygotowanie i udostępnienie najważniejszych dokumentów (statut, procedury, zarządzenia) w języku prostym.

• Przygotowywanie w porozumieniu z organem prowadzącym specyfikacji dokonywanych na potrzeby szkoły zamówień, z uwzględnieniem standardów dostępności cyfrowej i informacyjnej.

Brak załączników

Wytworzono:2023-01-15 13:41przez: Administrator BIP
Opublikowano:2023-01-15 13:41przez: Administrator BIP
Podmiot udostępniający: Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie